Aranżacja okna w sypialni

Sypialnia

Okno w sypialni jest bardzo ważne, nie tylko ze względu na światło dzienne, jakie się przez nie dostaje, ale również umożliwia przewietrzenie pokoju. Zaleca się by codziennie przed snem otworzyć okno i niezależnie od pory roku wpuścić świeże powietrze, znacznie to poprawia komfort naszego snu.

Sypialnia jest jednym z bardziej intymnych miejsc w naszym domu, dlatego tym bardziej zależy nam na zachowaniu prywatności. Mamy wiele możliwości aranżacji okna sypialnianego. Oczywiście wszystko zależy od wielkości i rodzaju okna, od stylu w jakim urządzony jest nasz pokój oraz przede wszystkim od naszego gustu.

Coraz rzadziej spotyka się sypialnie, gdzie na szynach pod sufitem, przypięte na “żabkach” wiszą firanki, a w drugim rzędzie zasłony. Jeśli chcemy zawiesić firanki to najczęściej korzystamy z karniszy, które mogą być drewniane lub metalowe z ozdobnymi końcówkami. Firanki zdecydowanie dodają uroku i poczucia ciepła w sypialni, choć nie wszystkim się podobają.

Bardzo często spotyka się okna “gołe” bez żadnych tego typu ozdób, jedynie kwiaty na parapecie. To również ma swój urok, ale mogą sobie na to pozwolić ci, którzy nie mają sąsiadów w zasięgu wzroku albo mają zewnętrzne rolety antywłamaniowe. W innym wypadku będziemy narażeni na wścibskie spojrzenia przechodniów i sąsiadów.

Aby takiej sytuacji uniknąć możemy również zamontować żaluzje, np. drewniane. Są bardzo eleganckie choć ich minusem jest to, że pracochłonne jest czyszczenie ich z kurzu. Wiele osób ma w oknach zamontowane rolety zwykłe lub rzymskie. Odpowiednio dobrane do wnętrza mogą stanowić piękny element dekoracyjny. Niektórzy montują wertikale, choć trochę za bardzo kojarzą się z biurem lub urzędem, gdzie są powszechne.

Aranżacja okna ma duży wpływ na charakter jaki nadamy wnętrzu. Warto się zastanowić jaki efekt chcemy osiągnąć a następnie przystąpić do działania. Pamiętajmy, że tylko w sypialni w której będziemy się czuć dobrze i która będzie się nam podobała wypoczniemy i zregenerujemy siły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *