sypialnia, harmonia

Aranżacja sypialni według Feng Shui

Feng shui

Aranżując sypialnię zgodnie z zasadami Feng Shui w pierwszej kolejności powinniśmy uświadomić sobie, że sypialnia nie jest miejscem do pracy, zabawy czy czytania. Jest miejscem do odpoczynku, miejscem, gdzie nabieramy sił, relaksujemy się, jest oazą harmonii i spokoju. Pamiętajmy, że od jakości naszego snu zależy nasze samopoczucie i nastrój na co dzień. Sypialnia nie musi być duża, ważne jest, aby była przytulna, zachęcająca do odpoczynku.

OŚWIETLENIE

Urządzając naszą sypialnię zastosujmy ciepłe, rozproszone światło. Świetnie sprawdzają się tu świece, pamiętajmy jednak aby zgodnie z zasadami Feng Shui we wszystkim zachować umiar i nie przesadzać z ich ilością.

PRZEDE WSZYSTKIM PORZĄDEK

Wszystko powinno być subtelne i delikatne tak, aby został zachowany przyjazny nastrój sypialni. Sztuka Feng Shui zwraca uwagę na porządek i czystość, sprzyjające zachowaniu wewnętrznej harmonii. W sypialni każda rzecz powinna posiadać swoje miejsce a porozrzucane ubrania, niewyprasowana pościel, sterty różnych szpargałów zakłócają swobodny przepływ energii i powodują rozdrażnienie i złe samopoczucie.

Niezwykle istotny jest również porządek pod łóżkiem. Bałagan pod łóżkiem może być przyczyną bałaganu w naszym życiu, a także może wpływać negatywnie na nasze zdrowie.

CO NALEŻY KONIECZNIE USUNĄĆ Z SYPIALNI?

Według filozofii Feng Shui z sypialni należy usunąć telewizor, komputer, telefon komórkowy i inne urządzenia elektroakustyczne, które zakłócają naturalny przepływ energii powodując tzw. smog elektromagnetyczny, powodujący niepokój i depresję. Kierujmy się zasadą, że im mniej tym lepiej.

Zdrowy i głęboki sen zakłócają lustra. Sprawiają, że jesteśmy zbyt pobudzeni i mamy niespokojne sny. Jeśli w naszej sypialni mamy lustro, to zgodnie z Feng Shui powinniśmy je usunąć, a jeśli jest to niemożliwe – przynajmniej zakryć na noc.

W sypialni Feng Shui nie należy ustawiać roślin (chodzi tu głównie o kwiaty suszone i rośliny o ostrych liściach jak np. kaktusy). Dopuszczalne są paprocie, geranium, bambusy, ale nie w bezpośrednim otoczeniu łóżka.

Na ścianach sypialni nie wieszajmy smutnych i nostalgicznych pejzaży. Zabronione są także portrety i zdjęcia osób już nieżyjących. Wskazane natomiast są motywy roślinne, wzbijające się w górę ptaki i widoki, na których dzieje się coś pozytywnego.

Dla zdrowego snu dbaj także o odpowiednie nawilżenie i przewietrzenie sypialni.

Stosując filozofię Feng Shui podczas aranżacji sypialni pamiętajmy, że dąży ona do uzyskania równowagi i osiągnięcia harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *