dziecko, materac, sen

Czy dzieci potrzebują specjalnych materacy?

Przed snem

Masz całkowitą rację upewniając się nawet kilkukrotnie w wyborze materaca dla dziecka.

Podczas wielu godzin snu dziecka niezwykle ważne jest, aby miało ono wysokiej jakości materac, który zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa. Podobnie jak dla dorosłych, materac dla dziecka powinien łagodzić wszelkie napięcia i zmęczenie mięśni.

Chociaż nie musi być on materacem typu ortopedycznego, należy od niego wymagać dobrego podparcia.
Warto zabrać dziecko do salonu czy sklepu z materacami, żeby próbując, zobaczyć, który wydaje się najbardziej komfortowym.

Tak naprawdę najistotniejsze są dwie rzeczy w materacu dla dziecka: bezpieczeństwo oraz prawidłowe ułożenie ciała.

Zawsze warto zwrócić się do specjalisty w kwestii wyboru materaca dla dziecka. Ważne, aby zwrócić uwagę na certyfikaty oraz hipoalergiczność, o ile dziecko jest alergikiem.
Jakość certyfikatów nie równa się ich ilości, należy o tym pamiętać.

Niezwykle poważną kwestią jest wybór materaca, bez niebezpiecznych chemicznych substancji. Każdy materac powinien przejść proces bezpiecznej certyfikacji względem takich substancji.
Problem niebezpiecznych domieszek chemicznych jest w chwili obecnej pod szczególnym nadzorem w USA, gdzie niektóre materace zostały nawet wycofane z rynku.

Należy zwracać szczególną uwagę na skład materaca i dopytywać producentów o certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo i jakość produktu.

Każdy materac dodatkowo może posiadać szereg cech, które dla dziecka będą ważne.
Antybakteryjność, wodoodporność i dobra amortyzacja, no i oczywiście wytrzymałość będą dodatkowym atutem w wyborze materaca dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *