materac, stelaż, łóżko

Czym kierować się przy wyborze stelaża cz. 2

Stelaże

Dobrze dobrany stelaż jest często kluczem do osiągnięcia nie tylko prawidłowej pozycji snu, ale przede wszystkim, mówiąc ogólnie do osiągnięcia doskonałego humoru i zdrowego wypoczynku podczas snu.

Jednak zakup stelaży do łóżek nie jest sprawą łatwą.
Czym powinien się charakteryzować wygodny stelaż?

Przede wszystkim stelaż musi dobrze pasować rozmiarem do zakupionego łóżka, a właściwie jego ramy.
Następnie należy rozważyć jakiego rodzaju stelaż pasowałby do własnych preferencji. Warto zainwestować w stelaż elastyczny, który pozwoli osiągnąć właściwe ułożenie materaca, a co za tym idzie prawidłowe ułożenie całego ciała. Stelaż powinien być na tyle elastyczny, aby perfekcyjnie dopasować się do ciała użytkownika.
Wybierając stelaż powinniśmy dowiedzieć się również z jakiego materiału został wykonany oraz poznać sposób jego klejenia i osadzenia na nim listew.

Kolejną istotną rzeczą jest sposób regulacji stelaża, a właściwie regulacji jego twardości. Zwykle, stelaże mają regulację na poziomie głowy oraz na poziomie bioder lub kręgosłupa.
Pamiętajmy o tym, że tak jak przy wyborze innych produktów należy kierować się logiką i te stelaże, które kosztują najmniej zazwyczaj nie będą dobrej jakości, a oszczędzanie na zdrowiu nie ma sensu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *