ubranie, sen, niemowlę

Dlaczego ubranka z naturalnych tkanin są najlepsze?

Przed snem

Wybierając ubranka dla naszych milusińskich najczęściej poszukujemy tych z metką 100 % cotton. Zwykła bawełna jest ciepła i delikatna w dotyku, nie powoduje alergii, przepuszcza powietrze i ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Okazuje się jednak , że zwykła bawełna to nie wszystko. Zdrowsza i mniej szkodliwa dla środowiska jest bawełna organiczna, zwana również ekologiczną.

Kupując ubranka z ekologicznej bawełny mamy gwarancję, ze jej produkcja odbyła się z poszanowaniem dla środowiska oraz zdrowia ludzi biorących w niej udział. Bawełna ekologiczna wytwarzana jest z ziaren nie modyfikowanych genetycznie a do jej wzrostu nie są używane żadne środki chemiczne. Chwasty usuwane są mechanicznie, a rośliny zbierane ręcznie. Ubrania wykonane z bawełny organicznej są polecane alergikom oraz osobom z wrażliwą skórą, dlatego zdecydowanie jest to najdelikatniejsza i najbardziej odpowiednia tkanina dla naszych pociech.

Mamy również możliwość kupienia ubranek z włókien bawełny posiadających certyfikat Fairtrade. Daje on nam gwarancję, że producenci spełnili takie warunki jak: zakaz pracy przymusowej, niezatrudnianie dzieci, równe traktowanie kobiet i mężczyzn, demokratyczne podejmowanie decyzji w drobnych organizacjach producenckich oraz działanie związków zawodowych na dużych plantacjach. Bawełna z certyfikatem Fairtrade jest również przyjazna środowisku dlatego, że producenci muszą przestrzegać ograniczeń w stosowaniu środków chemicznych.

Kolejną tkaniną naturalną używaną do produkcji ubranek dziecięcych jest len. Co prawda przede wszystkim są to rzeczy letnie, ale nie można pominąć właściwości tego materiału – jest antyalergiczny i antybakteryjny, a dodatkowo bardzo przewiewny. Włókna lniane są produkowane i przerabiane w naszym kraju, kupując produkty wytworzone z polskiego lnu wspieramy lokalny przemysł oraz przyczyniamy się do ograniczenia emisji CO2, powstałej w wyniku transportu. Dodatkowo włókna lniane są 2-3 razy mocniejsze od bawełny.

Pamiętajmy, że naturalne tkaniny zapewniają komfort noszenia oraz zapobiegają poceniu się. Warto zadbać o dobre samopoczucie naszych maluchów.

{jcomments on}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *