pokój dziecka, łóżeczko, kolory

Feng Shui w pokoju dziecka

Pokój dziecka

Energia powodowana przez Feng Shui, odpowiednio zastosowana wzmacnia i reguluje procesy życiowe, również te związane ze snem.
Dlatego zarówno dorośli jak i dzieci powinny mieć odpowiednio zaprojektowaną i urządzoną sypialnię.

Feng Shui, ze względu na inny rodzaj energii dziecięcej, poleca zaplanowanie pokoju sypialnego w trochę inny sposób niż sypialni osób dorosłych.

Pierwszą rzeczą, jaką należy przeprowadzić w sypialni jest wybór koloru i wymalowanie ścian. Kolory w sypialni dziecka powinny być spokojne, najbardziej odpowiednie są kolory pastelowe takie jak zieleń, niebieski. Chyba, że chcemy dodać dziecku energii, wprowadzając ostre odcienie i kolory takie jak czerwień czy pomarańcz.
Zdecydowanie nie polecane są naklejki na ściany czy tapety we wzory, które nie tylko wprowadzają niepokój, ale też wzmagają negatywne zachowania.
Warto natomiast zawiesić na ścianie obrazy o spokojnej tematyce czy obrazki zrobione przez dziecko, co pozwoli mu poczuć się u siebie i pokaże jak bardzo doceniamy jego prace.

Następną rzeczą jest wybór mebli a wśród nich przede wszystkim łóżeczka dziecięcego.
To właśnie łóżeczko będzie teraz najważniejszym elementem nie tylko wystroju sypialni, ale przede wszystkim będzie najważniejszym miejscem dla dziecka. Miejscem, w którym dziecko będzie wypoczywać, bawić się i śnić. Łóżko jak wszystkie inne meble nie powinno mieć ostrych kantów, ale przede wszystkim powinno być właściwie ustawione.
W żadnym przypadku nie powinno stać na linii okno-drzwi. Nie można też ustawić łóżeczka wezgłowiem przy ścianie kominkowej lub pionie kanalizacyjnym.
Wybierając miejsce dla łóżeczka należy kierować się zachowaniem dziecka, próbując różnych ustawień poza wymienionymi wyżej.

Ważnym elementem pokoju dziecka wg. zasad Feng Shui jest ład.
Ład powinien przejawiać się w ustawieniu mebli, pozostawiając w pokoju wolne miejsce na zabawę.
Zabawki powinny mieć swoje stałe miejsce, najlepiej w pudłach czy szafkach.
To czego nie powinniśmy wstawiać do sypialni dziecka, to atrakcyjne dla dzieci, ale często uniemożliwiające lepszy kontakt z rodzicami rzeczy takie jak telewizor czy komputer. Wytwarzają one tzw. elektromagnetyczny smog, który nie jest korzystny dla samego dziecka.

Chińska filozofia Feng Shui poleca zmianę miejsca dla sypialni w miarę rozwoju dziecka, tak aby razem z nim rozwijało się też jego otoczenie.

Należy pamiętać, że sypialnia dziecka czy miejsce, w którym ono przebywa powinno być zawsze położone blisko pokoju rodziców, tak aby kontakt z nimi był pełny i możliwy codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *