Google+ Google

Pościel dla dziecka

Pościel dla dzieckaJedną z codziennych, ważnych naszych czynności jest sen, który w przypadku dzieci, odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego my jako rodzice powinniśmy zadbać o jego jakość i stworzyć naszym milusińskim najlepsze warunki do nocnego wypoczynku.

Oprócz odpowiedniego łóżeczka i materaca musimy wybrać właściwą pościel, w której ułożymy malucha. Przede wszystkim pamiętajmy, iż taka pościel powinna spełniać pewne warunki: np. być antyuczuleniowa, przyjemna w dotyku, ciepła, przewiewna i łatwa do utrzymania w czystości.

Musimy wiedzieć o tym, że źle dobrana pościel, szczególnie niemowlęca, może być powodem przegrzania oraz powstania wielu chorób, alergii, wysypek itp. Zła pościel może być przyczyną o wiele poważniejszych problemów takich jak np. zakrztuszenie się dziecka np. guzikiem lub sznureczkiem, co jest bezpośrednią przyczyną asfiksji, czyli niedoboru tlenu w organizmie.

Godne polecenia są pościele bawełniane, przyjemne w dotyku i łatwe w utrzymaniu. Taka pościel bardzo często zawiera domieszkę bakteriostatycznych materiałów, które zatrzymują rozwój bakterii, niektóre bawełniane pościele zawierają domieszkę poliestru i tych raczej unikajmy.

Najbardziej odpowiednią pościelą dla niemowlaka jest pościel czysto bawełniana, wykonana z bawełny ekologicznej. Pościel wykonana z satyny lub jedwabiu jest szybkoschnąca i łatwa w utrzymaniu, nie powoduje alergii, ale posiada poważny minus, jest pościelą zimną, więc nie nadaje się dla malucha.

Bardzo ważna jest też kolorystyka pościeli, nasz maluch powinien spać w pościeli o barwach łagodnych, stonowanych bliskich barwom naturalnym. Dla dzieci starszych powyżej 3 roku życia, pościel może być bardziej kolorowa z elementami bajkowymi, a szczególnie tymi ulubionymi przez naszego milusińskiego. Pamiętajmy, że dziecko nie będzie chętnie spało w pościeli, która mu się nie podoba.

Kupując pościel dla niemowlaka nie zapomnijmy o kupnie ochraniaczy na szczebelki łóżeczka. W naszych sklepach takie ochraniacze możemy kupić razem z pościelą i w tej samej co ona kolorystyce. Na naszym rynku można spotkać dwa rodzaje ochraniaczy, standardowe tzw. uniwersalne o długości 180 cm i te większe o długości 360 cm, które zakładamy na łóżeczko w momencie, kiedy malec potrafi już sam się w nim poruszać.

Wybierając ładną i miłą w dotyku pościel na pewno zachęcimy takiego malucha do spokojnego, samotnego zasypiania.

Komentarze  

 
0 #4 Magda 2013-01-31 21:28
A ja uważam, że pościel dla niemowląt jest zbędna. Owszem ładnie wygląda, ale jest kompletnie nieprzydatna. Mój synek najpierw spał w rożku a gdy miał jakieś 2-3 miesiące to zaczął spać w śpiworku. W tej chwili ma 13 miesięcy i tylko zmieniam śpiworki na większe, a pościel którą kupiłam leży w szufladzie.
Cytować
 
 
0 #3 Ania 2012-12-11 16:16
Bardzo ciekawy artykuł. Jeszcze dodam, ze bardzo dobra jest pościel lniana dla maluszków: antyuczuleniowa , antybakteryjna, przewiewna.
Cytować
 
 
0 #2 Basia 2012-11-27 19:29
Aż miło się czyta
Cytować
 
 
0 #1 Kasia 2012-11-20 12:43
Bardzo dobry artykuł.

----------------------
pościel
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież