Google+ Google

Wezgłowie łóżka

Wezgłowie łóżkaKiedy już wybraliśmy pokój, który ma spełniać rolę sypialni, zajmijmy się wyborem najważniejszego w niej mebla, a mianowicie łóżka. 

Sklepy oferują nam szeroką gamę łóżek wykonanych z różnego rodzaju materiałów, takich jak: drewno, materiały drewnopodobne, bambus, rattan, metal, a nawet łóżka wodne. Wybierając łóżko pamiętajmy, iż jego wymiary podyktowane powinny być wymiarami naszej sypialni, do której oprócz niego trzeba będzie wstawić inne niezbędne meble (szafki nocne czy szafy ubraniowe).

Podstawą dobrego łóżka jest odpowiedni stelaż, wygodny materac oraz wezgłowie, które zabezpiecza ścianę przed jej zabrudzeniem, pozwoli stabilnie ułożyć poduszki, zniweluje uczucie chłodu i będzie jedną z ozdób naszej sypialni.

Obecnie łóżka, które możemy dostać w naszych sklepach, posiadają różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania, np. automatycznie podnoszone stelaże, półki czy zagłówki i tylko od nas zależy, jakie sobie wybierzemy. Łóżko, które posiada wiele nowoczesnych rozwiązań, posiada jeden mankament – cenę, gdyż za każdą dodatkową jego funkcję poniesiemy większy koszt.

Kupując łóżko do sypialni, nie musimy kupować go łącznie z zagłówkiem, który zazwyczaj wykonany jest prosto i na ogół z materiału, z którego wykonana jest reszta łóżka. Wezgłowie naszego łóżka z powodzeniem możemy wykonać samemu, gdyż nie jest to zbyt skomplikowane. Jaki więc zagłówek będziemy mieli – zależy tylko od naszej inwencji. Wykonując go samemu pamiętajmy o tym, iż może on być niezwykłą dekoracją naszego pokoju.

Zagłówki bywają różnego rodzaju i można je wykonać właściwie z każdego rodzaju materiału, np. zagłówek miękki, możemy wykonać z dowolnego materiału, pasującego do wystroju sypialni, wystarczy odpowiednio przyciętą dyktę owinąć wybraną tkaniną i zamocować do ściany.

Najczęściej spotykane są zagłówki wykonane z drewna w prostej formie, które na ogół najlepiej pasują do nowoczesnego wystroju wnętrza. Taki zagłówek możemy połączyć z półką, na którą odłożymy czytaną książkę czy inne podręczne przedmioty.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest wykonanie zagłówka w formie mozaiki, na ogół z płytek ceramicznych lub ich kawałków ułożonych w ciekawy wzór, stwarzają one niepospolitą ozdobę naszej sypialni, ich wadą jednak jest wprowadzenie do przytulnego kącika sypialnego uczucia chłodu.

W formie prostej lub ozdobnej możemy wykonać zagłówek z różnego rodzaju skór. Sami również łatwo wykonamy symboliczne wezgłowie naszego łóżka poprzez umieszczenie nad nim fototapety czy zwykłej tapety dekoracyjnej, pasującej do ogólnego wystroju wnętrza.

Obecne trendy preferują zagłówki metalowe, które łączone są ze zwykłym drewnianym łóżkiem. Na ogół bywają niezwykle dekoracyjne, niestety drogie, gdyż wykonane zazwyczaj przez pracownie kowalstwa artystycznego. Mimo swojej dekoracyjności są jednak niezbyt wygodne i powodują uczucie chłodu.

Komentarze  

 
0 #2 Alicja 2013-01-28 10:12
zagłowek w naszym łóżku nie jest prosty tylko lekko wygięty przez co nie tylko elegancko wygląda, ale też jest funkcjonalny bo doskonale dopasowuje się do pleców gdy np. wieczorem czytam książkę :)
Cytować
 
 
0 #1 Wika 2012-10-16 19:38
Sama zaprojektowałam zagłowek do swojej sypialni, a znajomy tapicer pomógł mi go wykonać. Wyszło świetnie! a jaka przy tym frajda,że stworzyłam coś sama... :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież