Google+ Google

Pokrowce na materace

Pokrowce na materaceDo produkcji pokrowców na materace wykorzystujemy coraz nowsze zdobycze nauki w przemyśle włókienniczym. Innowacyjne materiały nie tylko wyglądają bardzo estetycznie, ale spełniają również wiele pożytecznych funkcji. Są to materiały antyalergiczne, antyelektrostatycznie, ogniotrwałe, zapewniają komfort odpoczynku i zapobiegają brudzeniu się.Problem alergii i infekcji skłonił producentów do poszukiwania nowych materiałów wspomagających ochronę przed bakteriami i spełniających funkcje ochronne. Właściwości takie uzyskuje się nanosząc specjalne związki chemiczne na włókno, podczas jego formowania lub obróbki. 

Materiał AloeVera, używany do produkcji pokrowców na materace, zawiera naturalny wyciąg z liści aloesu, znanej od stuleci rośliny o działaniu leczniczym, często wykorzystywanej również w kosmetyce. Tkanina z dodatkiem aloesu chroni i pielęgnuje skórę, działa nawilżająco, regenruje i nadaje skórze elastyczność, wspomaga ukrwienie i działa antybakteryjnie, ułatwia zasypianie.

Człowiek poci się regulując w ten sposób temperaturę ciała. Szczególnie widoczne jest to latem lub podczas uprawiania sportu, dlatego opracowano tekstylia, które potrafią sprostać wymaganiom współczesnego sportu w sposób optymalny wchłaniają wilgoć i szybko odparowują ją do otoczenia. Do materiałów tych zalicza się INTERA opracowana w USA. Porównywalnie ze sportem człowiek traci we śnie minimum 0,2 litra płynów, w czasie choroby może to być nawet trzykrotnie więcej. Warunkiem zdrowego klimatu snu jest to, aby materiał pościelowy i materac pochłonął wilgoć i oddał ją do otoczenia, jeśli jednak wilgoć pozostanie w materacu i pościeli będzie wspomagać tworzenie się bakterii i pleśni. INTERA spośród wszystkich tkanin używanych do produkcji pokrowców na materace ma najkrótszy czas schnięcia i tym samym przyczynia się do wytworzenia zdrowego i miłego klimatu snu. Krótki czas schnięcia tkaniny INTERA jest możliwy dzięki wykorzystaniu efektu hydrofilowego dosłownie "przyciągający wodę" , gdzie wilgoć jest rozprowadzana równomiernie na dużej powierzchni co znacznie przyspiesza parowanie. Brak długo utrzymującej się wilgoci pogarsza warunki dla rozwoju bakterii i grzybów.

Lyocel uzyskiwany jest poprzez wyjątkowo ekologiczny proces z odrastających surowców (celulozy). Proces produkcji pozwala na maksymalną ekologiczność podczas produkcji i przetwarzania. Stosowane rozpuszczalniki są odzyskiwane w obiegu zamkniętym w 99,5%, pozostałe emisje rozkładane są w oczyszczalniach biologicznych. Dzięki nowatorskiemu procesowi produkcyjnemu otrzymujemy włókno z szeregiem wspaniałych właściwości.
Lyocel posiada równomierną strukturę włókna i tym samym tworzy znikomą powierzchnię narażoną na zabrudzenia, a lekkie stałe skędzierzawienie nadaje włóknom miękkości i uczucie miłego dotyku. Zawarte mikrowłókna celulozowe skutecznie odprowadzają pot i zapobiegają zagnieżdżaniu się mikroorganizmów. Tkanina Lyocell używana do produkcji pokrowców na materace posiada certyfikat Eko Tex 100.

Amicor to włókno akrylowe produkowane przez brytyjską firmę Acordis Services Ltd. Istnieją trzy rodzaje włókna mianowicie; Amicor, Amicor Plus oraz Amicor Pure. Włókna Amicor spełniają funkcję przeciwbakteryjną, zawierają Irgasan preparat zapobiegający rozwojowi bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach potu. Amicor Plus jest włóknem przeciwgrzybicznym, nasączony preparatem przeciw rozwojowi grzybów powodujących między innymi grzybicę stóp. Amicor Pure łączy w sobie cechy poprzednich włókien i wykazuje cechy przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne. Zawiera mieszankę preparatów unieszkodliwiających mikroorganizmy, które służą roztoczom za pożywienie.
Włókna Amicor można łączyć z innymi tkaninami w zależności od potrzeb i przeznaczenia. Amicor został przetestowany i nie wykazuje żadnych działań ubocznych dla skóry czy zdrowia człowieka i jest przeznaczony dla ludzi w każdym wieku. Amicor można prać w celu zachowania optymalnej higieny i utrzymuje on swoje własności do około 200 prań. Pokrowiec na materace Amicor posiada certyfikat Eko Tex 100.

Dzianina 3D to innowacyjna technologia w dziedzinie produkcji tkanin. Aktualnie dzianiny 3D wykorzystywane są w tapicerce samochodowej oraz w materacach dla osób długotrwale chorych. Kupując nasze materace możesz skorzystać z tej innowacyjnej technologii!

Najważniejsze cechy charakterystyczne dzianiny 3D:
- znakomita trwałość,
- unikalna przepuszczalność, wilgoć odparowuje znacznie szybciej,
- znakomite właściwości higieniczne,
- posiada właściwości antyalergiczne,
- nieszkodliwe dla zdrowia,
- doskonałe rozłożenie ciężaru na całej powierzchni,
- wysoka elastyczność.

Materiałem do produkcji dzianin 3D są włókna PES i PES monofile (powlekane włókna PCV).

Komentarze  

 
0 #3 profile 2018-10-31 20:26
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 
 
+1 #2 Elka 2013-01-30 21:03
super artykuł :)
Cytować
 
 
+1 #1 Artur 2013-01-25 20:18
taka różnorodność, a to przecież tylko pokrowiec na materac! Fajnie, ze cała ta wiedza zgromadzona w jednym miejscu.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież