Google+ Google

Materac Dormeo Memory 2+12

domeo

Ilość pkt: 89

Na plus: świetne dopasowanie do kształtu ciała, relaksujący wpływ na kręgosłup, duża wytrzymałość, 15-letnia gwarancja
Na minus: spód materaca jest wykonany z cienkiego materiału


Informacja na podstawie strony internetowej producenta:


- wypełnienie: 12 cm pianki Ecocell + 2 cm pianki termoelastycznej z pamięcią kształtu
- pokrycie bawełniane z włóknami węglowymi
- gwarancja: 15 lat na wkład
- antyalergiczność: warstwa ochronna Actigard
- ochrona Resistat przed elektrycznością statyczną
- średnio twardy, przewiewny
- możliwość 30-dniowego testu

Nasza opinia:
Relaksujący wpływ materaca Dormeo Memory 2+12 odczuliśmy na własnej skórze. Już po kilku godzinach spędzonych na tym materacu można było poczuć wyraźne odprężenie kręgosłupa.

Elastyczność materaca jest bardzo dobra, jednakże w związku ze swoją wysokością nie jest on przeznaczony dla osób o wadze powyżej 120 kg. Materac też dobrze dopasowuje się do kształtu ciała.

Co bardzo istotne, producent zadbał nie tylko o antybakteryjność i antyalergiczność, ale również o wyjątkowo higieniczne opakowanie. Opakowanie próżniowe nie tylko zmniejsza rozmiar materaca, dzięki czemu można go łatwiej transportować, ale przede wszystkim pozwala na przechowywanie go w sterylnych warunkach do czasu rozpakowania. Dzięki temu mamy pewność, że nikt i nic nie zanieczyści naszego materaca.

Jakość i rodzaj użytych materiałów do produkcji materaca jest dobry, aczkolwiek mieliśmy niewielkie zastrzeżenia do pokrycia spodniego, które według nas jest zbyt cienkie. Mieliśmy też mieszane uczucia co do całkowitej naturalności użytych materiałów, ale producent potwierdza je w każdy możliwy sposób, w szczególności certyfikatami.

Samo wykonanie i wytrzymałość zasługują jednak na najwyższą ocenę, potwierdza je 15-letnia gwarancja. Dużym plusem jest też możliwość 30-dniowego testu materaca i jeśli się nam nie spodoba - bezproblemowa możliwość zwrotu, co osobiście sprawdziliśmy.

Materac jest zdecydowanie godny polecenia, a osoby mające problemy z bolącym kręgosłupem powinny być z niego szczególnie zadowolone. Wygoda i komfort w tym materacu idą w parze z wytrzymałością i starannością wykonania. Biorąc pod uwagę długość gwarancji, nasze zastrzeżenia wydają się mieć niewielkie znaczenie.

Kto będzie zadowolony: osoby, które miewają bóle kręgosłupa oraz wszyscy, którzy chcą, żeby ich plecy rozluźniły się nocą.