Google+ Google

Materac Dormeo Memory 4+10

mdmory

 

 

Ilość pkt: 86
Na plus: dobre dopasowanie do kształtu ciała,
15-letnia gwarancja
Na minus: stosunkowo wysoka cena

Informacja na podstawie strony internetowej producenta:

- wypełnienie: 10 cm pianki Ecocell + 4 cm pianki termoelastycznej z pamięcią kształtu
- pokrycie: bawełna lub czysta wełna merino, nadające się do prania
- gwarancja: 15 lat na wkład
- antylergiczność: warstwa ochronna Actigard
- ochrona Resistat przed elektrycznością statyczną
- miękki, przewiewny
- możliwość 30-dniowego testu

Nasza opinia:
Materac Dormeo Memory 4+10 testowaliśmy z pewną dozą niedowierzania. Ilość informacji i cech wymienionych na stronie producenta jest po prostu imponująca, a co za tym idzie, od razu skłania nas do podejrzeń.

Ale po kolei… według producenta, materac ma dość grubą warstwę pianki termoelastycznej, więc dobrze reaguje na wagę i temperaturę ciała oraz dopasowuje się do kształtu ciała.

I rzeczywiście, po kilku testach musimy przyznać, że spanie na tym materacu daje poczucie komfortu, odczuwalne zarówno wieczorem, jak i rano. Po tygodniu stwierdziliśmy, że plecy są bardziej rozluźnione.

Nie możemy zgodzić się wszakże z opinią producenta, który podaje, że materac ma właściwości terapeutyczne. Nie jesteśmy wprawdzie w stanie tego stwierdzić na 100%, ale przecież trudno oczekiwać od materaca, że będzie leczył.

Podparcie kręgosłupa jest właściwe. Wrażliwość na ciepło ludzkiego ciała jest również odczuwalne - gdy temperatura jest niższa, materac twardnieje, natomiast przy wyższej temperaturze staje się miękki. Czy poprawia to komfort snu? My możemy jedynie stwierdzić, że na tym materacu można się faktycznie dobrze wyspać.

Jak w pozostałych materacach tego producenta, na dużą pochwałę zasługuje możliwość próbnego testowania materaca przez 30 dni, długa gwarancja - aż 15 lat na wypełnienie oraz opakowanie próżniowe.

Kto będzie zadowolony: osoby, które lubią miękkie materace oraz wszyscy, którzy chcą spać komfortowo, lecz wolą nie wydać na materac majątku.