Google+ Google

Materac Memo Elastic - Firma Relaks

relax_memo


Ilość pkt: 71

Na plus: dodatkowy pokrowiec wewnętrzny
Na minus: niezbyt dobre podparcie dla kręgosłupa

 

Informacja na podstawie strony internetowej sprzedawcy:

- wypełnienie: 11 cm pianki komfort + 7 cm pianki termoelastycznej
- pokrycie z tkaniny membranowej z atestem
- gwarancja 10 lat na wkład
- dodatkowy pokrowiec wewnętrzny z trykotu bawełnianego
- specjalna formuła SHENERGY
- średnio twardy

Nasza opinia:
Według nas ten materac zapewnia nie najlepsze podparcie dla kręgosłupa, ale za to daje całkiem niezłe dopasowanie do kształtu ciała. Noce spędzone na tym materacu nie odprężyły nas w pełni, ale było całkiem wygodnie. Według producenta materac posiada również właściwości rehabilitacyjne – czego sami sprawdzić nie mogliśmy.

Producent wyposaża swoje materace w pokrowce wewnętrzne, co stanowi dodatkową ochronę wypełnienia materaca. Na ile ten pomysł się sprawdza, mogliby powiedzieć użytkownicy dopiero po kilku latach.

W materacu zastosowano formułę SHENERGY (kombinacja substancji czynnych w postaci jonów ujemnych, wkomponowanych w strukturę dzianiny), która sprzyja odprężeniu i regeneracji. Dla nas relaksujący wpływ materaca nie był tak bardzo odczuwalny, jak to reklamuje producent. Nie poczuliśmy również znacznego przypływu energii, co w przypadku materaca jest po prostu mało prawdopodobne. Pomimo opisywanych cech formuły SHENERGY, różnicy ze zwykłym materacem nie odczuliśmy.

Materac nie jest stworzony w celu dostarczania energii, bo raczej służy do odprężania ciała podczas snu i o tym należy pamiętać.

Jeśli chodzi o ten materac to według nas nie jest to topowy produkt producenta, a cena tego materaca jest zbyt wysoka jak na taką jakość. Również design materaca jest mało nowoczesny i nie przekonuje swoim wyglądem do zakupu.

Bardzo rozczarowujący jest okres gwarancyjny, a mianowicie tylko 2 lata. Na plus jednak można zaliczyć to, że według producenta, materac ten zapewnia profilaktykę antyodleżynową, co jest ważne w przypadku osób obłożnie chorych.

Kto będzie zadowolony: osoby, które muszą ze wskazań medycznych przez większość dnia leżeć w łóżku. Wszyscy, którym brakuje energii.