Google+ Google

Materac Impuls - Firma Relaks

relaks

 

 

 

 

Ilość pkt: 80
Na plus: 7 stref twardości, dwie opcje twardości do wyboru
Na minus: stosunkowo wysoka cena

 Informacja na podstawie strony internetowej sprzedawcy:

- wypełnienie: 16 cm pianki wysoko-elastycznej
- pokrycie z tkaniny membranowej z atestem, pikowany włóknem klimatyzującym
- gwarancja 10 lat na wkład
- dodatkowy pokrowiec wewnętrzny z trykotu bawełnianego
- opcja wyboru twardości H2/H3

Nasza opinia:
Dużą zaletą materaca jest posiadanie 7 stref twardości, co zapewnia odpowiednie podparcie dla każdej części ciała. Rzeczywiście różnica w jakości spania jest widoczna.

Nacięcia poprzeczne oraz podłużne wkładu z pianki wysoko-plastycznej mają za zadanie poprawienie komfortu snu i odprowadzanie wilgoci. Rozwiązanie takie jest stosowane przez wielu producentów materacy. My jednakże nie odczuliśmy znacznej poprawy w komforcie snu, w porównaniu do materacy bez tej opcji. Materac jest dość wygodny i dobrze podpiera kręgosłup.

Ze względu na pokrowiec (tkanina membranowa z atestem EKO-Tex Standard 100 oraz atest medyczny medicott®), można go polecić osobom z chorobami alergicznymi.

Pokrowiec pikowany jest włóknem klimatyzującym, które można prać w temp. do 60°C, co jest ważne, jeśli zależy nam na utrzymaniu pokrowca w czystości. Materac jest dostępny w dwóch opcjach twardości H2 i H3. Oczywiście nadaje się do użytku na regulowanych stelażach.

Reasumując, jest to materac wykonany z dobrych jakościowo materiałów, na którym śpi się dość wygodnie. Nie wyróżnia się jednak dodatkowymi cechami. Oceniliśmy go jednak jako dobry materac w swojej klasie.

Kto będzie zadowolony: osoby, które mają problemy ze stawami lub bóle mięśni, gdyż zyskają dobre podparcie dla każdej części ciała.