Google+ Google

Materac Tytan – Janpol

janpol tytan


Ilość pkt:
64
Na plus: konkurencyjna cena
Na minus: bardzo twardy, tylko dla osób, którym to nie przeszkadza

Informacje na podstawie strony internetowej producenta:

- wypełnienie: 8 cm pianki poliuretanowej + 2 cm płyty kokosowej z obu stron
- pokrycie: tkanina żakardowa, pikowana bawełną z jednej strony, a wełną owczą z drugiej strony
- gwarancja 2 lata
- za dopłatą można zamówić pokrowiec nadający się do prania
- bardzo twardy

Nasza opinia:
Materac Tytan to materac ze zwykłej pianki o grubości zaledwie 8 cm. Wydaje nam się, że taka grubość pianki nie jest wystarczająca, aby komfortowo spać. Producent dodał jeszcze płytę z kokosa po obu stronach pianki. Dzięki temu materac zyskał na trwałości, ale płyta kokosowa czyni go bardzo twardym materacem, co potwierdziły nasze testy.

Obawiamy się, że osoby szczupłe nie będą się czuły komfortowo, śpiąc na tym materacu. Dodatkowo, z powodu nie najlepszego podparcia kręgosłupa, faktyczne rozluźnienie mięśni może być trudne.

W standardzie materac ma pokrowiec wykonany z naturalnych materiałów: bawełna na stronie „lato” i wełna na stronie „zima”. Niestety, nie nadaje się on do prania.
Dopiero za dopłatą możemy otrzymać pokrowiec frotte, który można wyprać w temperaturze do 60 stopni.

Reasumując, materac Tytan nie jest materacem polecanym dla osób szczupłych, osób cierpiących na poważne bóle kręgosłupa oraz dla alergików. Jego główną zaletą jest niska cena, która dla wielu z nas ma decydujące znaczenie.

Kto będzie zadowolony: osoby puszyste, które lubią twarde materace i jednocześnie nie mają poważniejszych problemów z bólami stawów lub z alergiami.