Google+ Google

Materac Krzyś - Hevea

krzysIlość pkt:
88

Na plus: możliwość zakupu z jednym z trzech rodzajów pokrowca, odpowiedni materac dla dzieci od pierwszych dni po urodzeniu do kilku lat, pozytywna opinia Instytutu Zdrowia Matki i Dziecka, przystępna cena
Na minus: brak opakowania próżniowego


Informacja na podstawie strony internetowej producenta:

- wypełnienie: 5 cm lateksu z atestem PZH i 2 cm maty kokosowej lateksowanej umieszczone w wewnętrznym pokrowcu z dzianiny bawełnianej
- 3 warstwowy pokrowiec z suwakiem, zdejmowany do prania
- gwarancja: 5 lat na wkład lateksowy
- materac antyalergiczny
- dwustronny - twardy i średnio-twardy

Nasza opinia:
Materac nadający się do użytkowania przez dzieci, praktycznie od pierwszych dni po narodzeniu (strona twarda) do wieku kilku lat, kiedy z niego wyrosną.

Jakość wykonania oraz jakość użytych materiałów są na bardzo dobrym poziomie, producent zadbał również o nowoczesny i przyjemny wygląd pokrowców materaca.

Wkład materaca jest dwustronny, dla niemowląt - kokosowy , dla starszych dzieci - lateksowy, obie strony zapewniają dobrą wentylację, przez co dziecko nie poci się w nocy.

Jeśli chodzi o „nocne kręcenie się” dzieci to strona lateksowa materaca spełnia swoją powinność, dobrze dopasowując się do ciała a dziecko wstając rano nie odczuwa żadnego dyskomfortu czy bólu pleców.

Rzeczą godną uwagi a jednocześnie niwelująca nasze wątpliwości co do wkładu z kokosa, jest zabezpieczenie dziecka przed bezpośrednim kontaktem z wkładem poprzez pokrycie maty kokosowej izolującą warstwą lateksu oraz umieszczeniem całego wkładu w pokrowcu z dzianiny bawełnianej.

Producent nie zapomniał też o możliwości wyboru, pozwalając na kupno materaca z różnymi pokrowcami, np. o zwiększonej odporności na pranie.

Kto będzie zadowolony: dzieci, które nie mogą sobie znaleźć optymalnej pozycji do snu.