Google+ Google

Poduszka Formosa M&K Koło

Formosa-MK-Kolo
Ilość pkt:
67

Na plus: cena, duży wybór pokrowców, regulacja wysokości poduszki
Na minus: nie czuliśmy się w pełni zrelaksowani


Informacja na stronie internetowej producenta:

- wkład: pianka termoelastyczna, dolna płyta pianki poliuretanowej z możliwością wyjęcia. Specjalna konstrukcja zapobiega skurczom i rozluźnia mięśnie szyi
- pokrowiec: frote pikowany antyalergiczną owatą 200g/m2. Posiada zamek rozdzielczy umożliwiający zdjęcie i wypranie pokrowca w temp. do 60oC
- wymiary: 40x50x12 cm

Nasza opinia:
Ciekawy pomysł wyjmowanej dolnej płyty pianki poliuretanowej pozwala na regulację wysokości. Sama pianka jest dobrej jakości, chociaż mamy niewielkie zastrzeżenia do jej wytrzymałości. Jednak możliwość wymiany i różne rodzaje poszewek (również te grubsze) pozwalają optymistycznie spojrzeć na długość korzystania z tej poduszki.

Pianka termoelastyczna dopasowuje się do kształtu głowy, ale leżąc na niej nie czuliśmy się w pełni zrelaksowani. Według nas pianka jest trochę zbyt sztywna i nie reaguje właściwie na zmianę pozycji głowy podczas snu. Podparcie kręgów szyjnych jest dobre, ale nie możemy powiedzieć, że idealne, dlatego wstając rano czuliśmy lekki niedosyt, co nie pozwoliło nam rozpocząć dnia w pełni zrelaksowanym.

Poduszka jest konkurencyjna cenowo i jakościowo nie odbiega tak bardzo od konkurencji. Porównując ja jednak z innymi produktami tej firmy, musimy uznać, że nie jest to nasz faworyt jeśli chodzi o wygodę i relaks.

Kto będzie zadowolony: osoby, które poszukują niedrogiej antyalergicznej poduszki.