Google+ Google

Jak wpływają późne posiłki i wszelkie używki na sen

/jak-wplywaja-pozne-posilki-i-inne-uzywki-na-sen1. Dbaj o to by twoje kolacje nie były zbyt obfite, nie obciążały żołądka, ale jednocześnie taki wieczorny posiłek musi być sycący, gdyż nie ma nic gorszego niż pusty burczący brzuch, jak również nazbyt przepełniony, który nie pozwala nam spokojnie zasnąć. Wystrzegajmy się więc tłustych, dużych, wzdymających kolacji, które na pewno zakłócą nasz nocny sen. Starajmy się jeść wieczorny posiłek co najmniej 2 – 3 godziny przed wieczornym snem.

2. Pamiętajmy o tym, że czarna herbata, kawa czy inne napoje zawierające kofeinę działają
na nas pobudzająco nawet do 4 – 5 godzin po ich wypiciu, dlatego np. kładąc się spać około godziny 23 unikajmy picia takich napojów po godzinie 17, wieczorem lepiej wypijmy szklankę ciepłego odtłuszczonego mleka, herbaty ziołowej lub szklankę soku z wodą, najlepiej niegazowaną, która nie zakłóci, a raczej pomoże nam w zasypianiu.

3. Nikotyna działa stymulująco na nasz organizm, a więc unikajmy palenia papierosów przed snem. Dym papierosowy ma nie tylko przykry zapach, ale znacznie wpływa na komfort naszego snu.

4. Podobnie jak wszelkiego rodzaju napoje zawierające kofeinę, także napoje alkoholowe zarówno te nisko i wysokoprocentowe niekorzystnie wpływają na nasz spokojny sen. Wprawdzie niewielka ilość wypitego alkoholu przed snem pozwoli nam szybciej zasnąć, ale źle wpływa na nasze ośrodki mózgowe, które są odpowiedzialne za marzenia senne, a właśnie one sprzyjają naszemu nocnemu wypoczynkowi.

Komentarze  

 
0 #3 mariola 2013-01-25 20:32
to wszystko prawda, ale tak ciężko odmówić sobie dobrej kolacji po całym dniu poza domem i na jedzeniu na mieście :( po takiej kolacji można wspomóc się herbatką ziołową na lepsze trawienie :)
Cytować
 
 
0 #2 darek 2012-11-23 17:18
ale jak wytłumaczyć palaczowi, żeby nie palił na kilka godzin przed snem?
Cytować
 
 
0 #1 Arek 2012-10-23 14:35
Lubię sobie podjeść wieczorem, ale to prawda, że im więcej zjem tym gorzej mi się śpi. Dlatego staram się zmienić moje nawyki żywieniowe...
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież