Google+ Google

Jak walczyć samemu z nadwagą

Jak walczyć samemu z nadwagąBadania dowodzą, że 80% osób z nadwagą cierpi na bóle kręgosłupa. Otyłość może powodować  skrzywienie kręgosłupa oraz nadmierne przeciążenia stawów jest to poważny problem, którego nie można lekceważyć i z którym należy walczyć. Dlatego spróbuj sam pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Bądź w tym wytrwały i systematyczny, a przekonasz się, że już w ciągu 2 – 3 miesięcy twoja nadwaga ulegnie zmianie.

-   Po dniu siedzenia za biurkiem i kilku godzinach spędzonych przed telewizorem poświęć kilka godzin tygodniowo na swój ulubiony sport  np. jazdę na rowerze, tenis, joging, pływanie, fitness  czy grę w piłkę.

Ćwicz co najmniej 2 razy w tygodniu, tylko regularne treningi przyniosą oczekiwany efekt, oraz poprawią twoje krążenie i wzmocnią serce.

-  Staraj się często chodzić pieszo, jeśli jest to możliwe zostaw samochód przynajmniej 2 razy w tygodniu. Spraw sobie wiernego towarzysza spacerów – kup psa, on na pewno zapewni ci codzienne spacery.

-  Staraj się nie jeść tłustych potraw, jedz więcej świeżych warzyw, szczególnie strączkowych, to one zawierają najwięcej potrzebnego ci białka. Ogranicz jedzenie tłustych mięs, a najlepiej zrezygnuj z ich spożywania. Mleko tłuste zamień na chude, jogurty i kefiry.

- Wzbogać swą dietę produktami zbożowymi i pełnoziarnistymi.

-  Jedz 5 razy dziennie niewielkie posiłki, dokładnie przeżuwaj każdy kęs.

-  Alkohol zawiera bardzo dużo kalorii, ogranicz jego spożycie do minimum.

-  Pij dziennie 1 – 2 litry wody mineralnej lub rozcieńczonego soku.

Pamiętaj nie stosuj radykalnych diet, zwykle nie prowadzą one do zmiany nawyków żywieniowych, a po zakończeniu diety powodują wilczy apetyt czego następstwem jest efekt jojo.

Chodź do lekarza i regularnie sprawdzaj swoje wyniki.


jaJeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jaki materac warto używać, czy jaka poduszka jest najwygodniejsza do spania lub po prostu o tym jak spać spokojnie

Dołącz do Kinga Bańcer na Google+.

Komentarze  

 
-1 #1 Marek 2013-01-15 16:39
ja mam psa i nieważne czy jest upał czy srogi mróz - na spacer trzeba iść i tyle! :) można pobiegać lub pojeździć na rowerze a nasz wierny kompan zawsze chętnie dotrzyma nam towarzystwa! A przy tym można zadbać o swoją sylwetkę! same korzyści :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież