Google+ Google

Poduszka podróżna – jak używać

Poduszka podróżnaDlaczego w podróży nie mamy się wysypiać? Co zrobić, aby koszmar wyprawy zniwelować chociażby poprzez wygody sen?

Dobrym i prostym rozwiązaniem jest zakup i używanie poduszki podróżnej. Poduszki podróżne to specjalnie wyprofilowane i wykonane poduszki, których zadaniem jest odpowiednie ułożenie i przytrzymanie naszej głowy, w sytuacji, gdy nie możemy skorzystać z naszej sypialni i wygodnego łóżka.

Najczęściej poduszki podróżne używane są w czasie wycieczek samochodowych czy autokarowych. Dostępne są też często w samolotach.
Specjalnie zaprojektowana, o kształcie „rogala” zapobiega bólom szyi, ramion i kręgosłupa powstającym podczas snu w pozycji siedzącej.
Odpowiedni profil oraz elastyczność podtrzymują głowę w wygodnej pozycji, dzięki czemu podczas snu w pozycji siedzącej nasze mięśnie i kręgosłup mogą odpocząć.
Poduszki podróżne są wykonywane z różnych materiałów, mają różne wypełnienie a nawet można znaleźć na rynku poduszki pompowane.
Producenci proponują też różne wariacje dotyczące kształtów tych poduszek.

Najważniejszą rzeczą dotyczących poduszek podróżnych jest sposób ich używania.
Wbrew pozorom poduszek typu „rogal” nie powinno owijać się wokół głowy a raczej, powinno się ustawiać poduszkę pionowo, równolegle do oparcia, układając boki „rogala” po prawej i lewej stronie głowy, środek „rogala” powinien znaleźć się nad czubkiem głowy. Tym samym głowa znajduje się w środku „rogala” Asam „rogal” zapobiega przesuwaniu się głowy na boki, co umożliwia właściwy i wygodny sen.

Film zamieszczony poniżej pokazuje jak powinno wyglądać właściwe ułożenie poduszki podróżnej:
Zobacz jak prawidłowo ułożyć poduszkę podróżnąKomentarze  

 
0 #4 profile 2018-10-27 10:27
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 
 
0 #3 profile 2016-12-15 10:16 Cytować
 
 
0 #2 Marynia 2013-08-25 21:10
W długą podróż samochodem zawsze zabieram rogala, dzięki niemu mniej odczuwam ból karku.
Cytować
 
 
+1 #1 Malina 2012-10-13 10:45
Zawsze zabieram w podróże, taką poduszkę, dzięki niej łatwiej znoszę długie wycieczki autokarowe.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież