Google+ Google

Jak zrelaksować się przed snem?

relaksCzęsto zdarza się, że pomimo wczesnego położenia się do łóżka, długo nie możemy zasnąć. Codzienny pęd, brak czasu, pędzące problemy finansowe związane z kryzysem powodują nasze zdenerwowanie i brak możliwości zrelaksowania się przed snem, co powoduje często nieprzespane noce.

Co zrobić, aby problemy dnia nie wpływały na nasz sen, jak się zrelaksować przed snem?

Zaplanuj godzinę, o której chcesz położyć się do łóżka z minimum 15 minutową przerwą na odprężenie.
Jeśli czujesz zdenerwowanie, przed snem zrób sobie zioła lub napij się herbaty czy ciepłego mleka, odpręż się pijąc te napoje, nie myśląc o właśnie mijającym dniu.
Na ten czas postaraj się nie myśleć o pracy czy problemach. Pomyśl o czymś miłym lub neutralnym. Możesz wyobrażać sobie to lubisz robić w wolnym czasie.
Możesz też nie myśleć o czymś konkretnym lub myśleć o tym, że jesteś bardzo zmęczony, co pomoże Ci szybciej zasnąć.

Z drugiej strony; nie jedz zbyt dużo tuż przed położeniem się do łóżka, nadmierne trawienie może uniemożliwić Ci szybkie zaśnięcie.
Japońskie badania wskazały, że używający przed snem komputera, spędzający przed nim powyżej 3 godzin bezpośrednio przed snem, mieli aż w 54% większy problem z zasypianiem i czuło się bardziej niewyspanymi.
Dlatego nadmierne korzystanie z komputera czy innych urządzeń wywołujących gwałtowne emocje jest niewskazane przed snem.

Najważniejsze jest przekonanie o tym, że sen jest nam potrzebny i nastawienie się psychiczne na szybkie zaśnięcie. Takie przekonanie, nawet jeśli od razu nie da nam oczekiwanego efektu, po kilku nocach odmieni na pewno porę naszego zasypiania.
Przecież to nasz umysł decyduje kiedy i jak zaśniemy.

Komentarze  

 
0 #3 Mikołaj 2013-09-17 20:34
Chyba działa przeczytałem i takie nudy że... Zieeew... :zzz
Cytować
 
 
+2 #2 Artur 2013-02-05 22:31
pamietam jak pierwszy raz prowadziłem samochód to było to dla mnie tak emocjonujące, ze nie mogłem zasnąć bo co zamknąłem oczy to widziałem drogę i mijające mnie samochody :)ale to były stare czasy, teraz zasypiam w momencie zetknięcia głowy z poduszką :)
Cytować
 
 
+2 #1 Jolka 2012-10-19 14:22
ja mam małe dziecko i po całym dniu jestem tak zmęczona, że nawet nie wiem kiedy zasypiam! Ale nie uważam, że zmęczenie zawsze ułatwia zasypianie. Jeśli się jest bardzo zmęczonym to wtedy trudniej usnąć, nie uważacie?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież