Google+ Google

Komputer wróg snu

komputer wrogBudzicie się niewyspani? Czy zastanawialiście się chociaż przez chwilę co robiliście przed snem? Za problemy ze snem, a także obniżoną jakość snu odpowiedzialny jest komputer. Przedmiot, który jest niemal w każdym domu i często używany nadmiernie szczególnie przed snem.

Japońscy naukowcy z Uniwersytetu w Osace dowodzą, że osoby, które używają komputera przed snem śpią zdecydowanie gorzej od osób, których czas snu jest taki sam, ale nie używały komputera, ani laptopa. Osoby te śpią płycej i często budzi ich każdy nowy dźwięk z toczenia, a rano są niewyspani.

Zgodnie z badaniami 54% respondentów, którzy spędzali 3 godz. przed snem przed komputerem stwierdziło, że są niewyspani. Mniejsza grupa bo już tylko 29% zadeklarowała niewyspanie, w momencie gdy bezpośrednio 1,5 godz. przed pójściem spać siedziała przy komputerze.

Jak widać to urządzenia elektryczne wpływają na jakość naszego snu. Jeżeli przed snem zrezygnujemy ze spędzania czasu przed komputerem czy laptopie to sen zdecydowanie się polepszy. Unikniemy problemów najpierw z zaśnięciem, a później z porannym niewyspaniem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci i młodziesz, która spędza długie godziny przed komputerem.

Zachęcamy do wyciszenia się przed pójściem spać i zrezygnowanie z wyżej wymienionych przyzwyczajeń, na rzecz książki czy relaksującej kąpieli.

Przeczytaj też: 

Sen po seksie
Bądź zdrowszy, śpij sam
Śpiochy w oczach
Brak snu zwiastuje Alzheimera?
Pobudzająca moc fioletu
Czy Ty też masz taki problem?
Wykłady z chrapania. Co to da?


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież