Google+ Google

Rodzaje testów alergicznych

testyAlergia to poważna choroba a nie leczona może prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów zdrowotnych.

Jak ją rozpoznać?

Pierwsze objawy są często widoczne od razu; katar sienny, kichanie, wyraźnie i występujące w różnych miejscach ciała krostki. 

Ale nawet, gdy alergia jest widoczna należy ja właściwie rozpoznać, aby odpowiednio leczyć.

Najlepszą i wypróbowaną metodą są testy.
Rodzaj testu zależy od zgłaszanych dolegliwości przez pacjenta.

Dla objawów alergii wziewnej (katar, kaszel, zapalenie spojówek), ale także dla alergii pokarmowej (krostki na ciele) najczęściej robi się testy skórne na alergeny.
Oczywiście rożne w tych przypadkach będą zestawy alergenów.
Zestawy składają się zazwyczaj z 15-25 alergenów, które przykładane na skórę, po wkuciu w nią tworzą bąble. Wielkość takiego bąbla określa stopień uczulenia na dany alergen.

Testy krwi wykonuje się również dla obu rodzajów alergii, ale głównie jako wtedy, gdy testy skórne są z różnych względów niewskazane.

Istnieją też testy prowokacyjne. Stosuje się je w przypadku uczulenia wielo-alergenowego. W testach tych podaje się roztwory alergenowe na śluzówkę nosa i następnie ocenia się jej reakcję taką jak ilość kichnięć czy wodnistej wydzieliny.

Niestety mimo, wielu możliwości zdiagnozowania alergii nie ma 100% skuteczności jej wykrycia a co za tym idzie znalezienia odpowiedniego leku na nią.
Wynika to ze zwiększonej aktywności ludzkiej, zanieczyszczenia powietrza i występowania dużej ilości szkodliwych elementów wielu produktach spożywczych.

Komentarze  

 
0 #1 paweł 2012-11-18 19:07
niestety też mam alergie i miałem takie testy skórne... na szczęście to nie boli :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież