Google+ Google

Materac Venus Multi Pocket - M&K Foam Koło


venus


 

 

 Ilość pkt: 78

Na plus: dwa stopnie twardości, sprężyna multipocket
Na minus: pokrowiec

Informacja na stronie internetowej producenta:

- Wkład sprężynowy kieszeniowy, obłożony obustronnie warstwą lateksu
- Wysokość 20 cm
- Zdejmowany pokrowiec z możliwością prania
- Wersja: 1-polowa, 7-polowa

Nasza opinia:
W materacu tym znajduje się więcej sprężyn niż w innym standardowym tego typu, bo aż 1344 sprężyn (140x200), co sprawia, że czuć lepsze podparcie punktowe dla kręgosłupa, jednak zależnie od wagi i przyzwyczajeń odczucia w tej kwestii mogą być różne. Gęstsze rozłożenie sprężyn powoduje, że materac sam w sobie jest bardziej wytrzymały na odkształcenia. 

Rzeczywiście leżąc na tym materacu można odczuć komfort spania a co najważniejsze nie odczuliśmy efektu uginających się sprężyn. Materac sprawdzi się też dla pary, w której jedna z osób się kręci i obraca wielokrotnie na materacu. Plusem jest również to, że można dopasować stopień twardości materaca.

Producent zwiększył żywotność materaca poprzez obłożenie go obustronnie 3 cm warstwą lateksu. Wg nas materac jest trwały i nie zauważyliśmy znaczących odkształceń. Wszakże należy dbać o regularne przekręcanie materaca na drugą stronę. W materacu znajdują się kanały wentylacyjne, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza, odprowadzając również wilgoć, dlatego osoby mające problem z nadmierną potliwością powinny być zadowolone z tego wyboru.

Materac posiada zdejmowany pokrowiec, z możliwością prania.

Według nas pokrowiec w wersji standardowej jest poprawny, ale jednocześnie nie zachwyca. Wersja Alergik proponowana do tego materaca jest w naszej ocenie niewystarczająca. Tak naprawdę jest to minimum. Materiał frotte ma, oczywiście swoje zalety między innymi chłonność jednak w naszej ocenie w tym przypadku warto dopłacić trochę więcej i wybrać droższy pokrowiec, który będzie spełniał dodatkowe funkcje i nie obniży przez to jakości materaca.