Google+ Google

Materac Texel - M&K Foam Koło

texel

 
Ilość pkt: 67

Na plus: niska cena
Na minus: występujące odkształcenia po pewnym czasie użytkowania, jeden stopień twardości

Informacja na stronie internetowej producenta:

  • Wkład: sprężyna woreczkowa, obłożona obustronnie pianką poliuretanową
  • Wysokość: 18 cm
  • Zdejmowany pokrowiec z możliwością prania

Nasza opinia:
Jednym z tańszych w ofercie tego producent jest prezentowany materac Texel. Materac wykonano ze sprężyn woreczkowych umieszczonych w oddzielnej kieszonce na 1m2 przypada około 270 sprężyn. Sprężyny obłożone są dwustronnie pianką poliuretanową, która oczywiście nie jest tak wytrzymała jak inne materiały. Według nas warto w tym przypadku sumiennie raz na pół roku przekładać materac, zmieniając jego strony tak, aby możliwie wydłużyć żywotność materaca. Nie możemy spodziewać się, że materac ten wytrzyma długi okres czasu bez żadnych odgnieceń, gdyż pianka tego typu ulega odkształceniom przy dłuższym użytkowaniu. Niemniej zastosowana tutaj pianka o zwiększonej sprężystości pozwala na wygodne ułożenie.

Nie ma możliwości wyboru stopnia twardości. Materac jest średniotwardy, ale jako że to twardość najbardziej popularna, większości osób powinien odpowiadać.

W cenie jest pokrowiec alergik (zdejmowany z możliwością prana w temperaturze do 60°C), bądź do wyboru lato-zima. Strona letnia pokrowca pikowana jest antyalergiczną owatą o 80 g/m2, strona zimowa pikowana jest naturalną owczą wełną 250 g/m2 zapewniając dodatkowe ciepło.
Za dopłatą do wyboru jest pokrowiec ultraphil oraz aloe vera.

Kto będzie zadowolony: Osoby poszukujące materaca w niskiej cenie