Google+ Google

Materac Hilding Original Thermo

origina thermo

 Ilość pkt: 80

Na plus: dobre dopasowanie do kształtu ciała, atrakcyjna cena
Na minus:

 

Informacja na stronie internetowej producenta:
- Wkład: profilowana pianka o podwyższonej elastyczności, jednostronnie pianka termoelastyczna Visco
- Wysokość: 18 cm
- Zdejmowany pokrowiec
- 10 lat gwarancji

Nasza opinia:
Original Thermo to materac ze średniej półki cenowej, którym warto się zainteresować. Materac wykonany jest z pianki o podwyższonej elastyczności, obłożonej dodatkowo pianką termoelastyczną. To dość ciekawe połaczenie, które daje jest dobry efekt. 5-cio cm warstwa pianki termoelastycznej zapewnia dobre ułożenie ciała, łatwo dopasowując się do jego kształtu pod wpływem ciepła. Co ważne nie doświadczyliśmy efektu zapadania się w materac, a tylko delikatne otulenie, które dało poczucie wygody. 

Pomimo tego, że materac jest termoelastyczny to jednak jest dość twardy, więc warto poleżeć chwilę w sklepie, żeby sprawdzić czy ta twardość będzie nam na pewno odpowiadała. Odczuwanie twardości materaca jest bardzo subiektywną sprawą i musimy o tym pamiętać kupując materac.

Materac jest jednostronny, więc nie mamy możliwości przekręcać go, aby wydłużyć dodatkowo jego żywotność, pozostaje nam tylko zaufać 10 letniej gwarancji, którą daje producent (po 3 latach gwarancja ograniczona, warto doczytać na stronie producenta).
Materac ten nadaje się do stelaży regulowanych, dzięki swojej elastyczności.

Materac zaopatrzony jest w pokrowiec Tencel. Materiał jest przyjemny w dotyku, ma właściwości antybakteryjne oraz zdolność do pochłaniania wilgoci i regulacji temperatury. Pokrowiec jest zdejmowany z możliwością prania w temperaturze 600 C.

Kto będzie zadowolony: Osoby szukające dobrego materaca do regulowanego stelaża