Google+ Google

Materac Hilding Original Multi

original multi

 

 

 

Ilość pkt: 76

Na plus: 7 strefowy, odpowiednie podparcie dla kręgosłupa
Na minus: delikatny efekt kołysania

Informacja na stronie internetowej producenta:
• Wkład: sprężyna kieszeniowa multi pocket 7-strefowa, jednostronna płyta lateksowa, jednostronna pianka profilowana
• Wysokość: 23 cm
• Dwustronny
• 10 lat gwarancji

Nasza ocena:
Original Multi to materac kieszeniowy z multisprężyną. Zastosowano tutaj zwiększoną ilość małych sprężynek, na 1 m2 przypada 508m2 sprężyn oraz zróżnicowano średnicę poszczególnych sprężyn, aby w pełni odpowiadały materacowi siedmiostrefowemu. Rzeczywiście można odczuć komfort spania. Kręgosłup ma odpowiednie podparcie, a ból pleców nie pojawiał się przy spaniu na tym materacu.
Przypominamy jednak, że materac siedmiostrefowy może być nieodpowiedni dla osób poniżej 160 cm. ponieważ do niższych osób materac nie dopasuje się tak jak powinien do kształtu ciała, a co za tym idzie osoby te nie będą odczuwały stref.

Sprężyny zostały obłożone z jednej strony 3 cm warstwą lateksu, natomiast z drugiej 5 cm pianką profilowaną. Jeżeli jedno z partnerów często się kręci w nocy to odczujemy delikatny efekt kołysania, natomiast jest on tak niewielki, że nie wpłynie negatywnie na jakość snu.
Na materac z grupy Original przysługuje 10 letnia gwarancja (po 3 latach gwarancja ograniczona, warto doczytać na stronie producenta).
Pokrowiec w wersji standardowej z materacem jest dobry dla alergików, gdyż powstrzymuje pojawianie się grzybów, pleśni i drobnoustrojów. Pokrowiec jest zdejmowany z możliwością prania w odpowiedniej temperaturze.