Google+ Google

Jak kupić dobrej jakości sofę?

sofaJeśli masz znajomych, którzy do Ciebie przyjeżdżają i potrzebujesz ich czasem gdzieś położyć spać możesz kupić sofę.

Nie chciałbyś jednak, aby wstając rano bolał ich kręgosłup czy mieli pretensję do Ciebie o komfort snu. W dzisiejszych czasach dobrej jakości sofa na jedną czy dwie noce z powodzeniem może zastąpić regularne łóżko.

Zanim zaczniesz poszukiwania zmierz na jaką wielkość sofy możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, aby zmierzyć sofę przed i po rozłożeniu.
Będzie przecież też służyć do snu.

Zaczynając poszukiwania sofy do swojego mieszkania musisz pamiętać, że powinna stylem i kolorystyką pasować do pozostałych mebli. Będzie przede wszystkim używana do siedzenia.
Z drugiej strony musi mieć komfortowy materac oraz dobrej jakości mechanizm otwierająco-zamykający, który wytrzyma wiele lat.

Pierwszym ważnym elementem dobrej sofy będzie jej rama.
Rama musi być zrobiona z wytrzymałego i dość elastycznego drewna. Unikaj drewna miękkiego takiego jak sosna.

Następną istotną rzeczą jest mechanizm otwierająco-zamykający. Mechanizm nie może funkcjonować periodycznie czy sekwencjonalnie, o ile nie jest to zamierzone przez producenta. Mechanizm powinien chodzić gładko. Upewnij się, że mechanizm sofy nie złamie się lub wyskoczy z określonych ram.
Spytaj sprzedawcę o producenta takiego mechanizmu, lepiej jeśli jest to polski producent, bo w razie czego będzie można wymienić taki mechanizm.

Zwróć też uwagę na materac, jaki producent zastosował w sofie. Musi on wspierać zarówno kręgosłup jak i biodra w odpowiedni sposób.
Możesz też użyć nakładki na materac, modelującej i wspierającej sen podczas snu na sofie.

Nie zapomnij też przetestować sofy przed zakupem.
Otwórz ją i zamknij, powinna chodzić luźno i nie powinieneś używać siły zarówno przy otwieraniu jak i zamykaniu jej.
Połóż się wypróbuj materac. Sprawdź czy wygodnie będzie się spało Twoim znajomym na takim materacu.

Komentarze  

 
0 #1 Karina 2013-02-27 12:00
warto też zastanowić sie nad materiałem obiciowym sofy. ja mam sofe skórzaną i ładnie to wygląda, ale zimą chłodzi a latem się człowiek do niej przykleja :(
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież