Google+ Google

Twoja osobista przestrzeń, jak relaksować się przy małych dzieciach

Jako matka często pracujesz zdecydowanie ciężej niż ktokolwiek inny. Możesz czuć się wyczerpana i sfrustrowana, nie wystarczającą ilością czasu dla siebie, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci, które wymagają stałej uwagi.

Ale nie martw - jest na to sposób, bez względu na to, jak małe są Twoje dzieci.
To głównie kwestia starannego planowania i współpracy Twojego partnera.

Zaplanuj czas dla siebie
Najlepszy czas, jaki możesz znaleźć dla siebie, to wtedy gdy dzieci już śpią.
Dogodny moment na Twój relaks może być mniej więcej godzinę przed zaśnięciem. Badania wykazały, że 30 do 60 minut przed snem powinno się wyciszać organizm, tak żeby człowiek mógł się zrelaksować i odpłynąć w sen naturalny. Ludzie, którzy relaksują się przed snem uzyskują znacznie lepszy sen, niż ktoś, kto idzie spać od razu.

W ciągu dnia najlepszym momentem na relaks jest czas, gdy dzieci mają drzemkę.
Jeśli nie możesz jednak znaleźć czasu, bo dzieci już nie śpią w ciągu dnia, możesz poprosić kogoś z rodziny, aby zajął się dziećmi.
Możesz też umówić się z inną mamą, że na zmianę będziecie się zajmować 1-2 godzinę dziennie dziećmi podczas dnia.
Jeśli wyjaśnisz, dlaczego potrzebujesz tego czasu dla siebie, na pewno każdy chętnie Ci pomoże.

Relaks w łazience
W dzisiejszych czasach możesz kupić zestaw spa w niemal każdym sklepie, za stosunkowo nieduże pieniądze.
A jest to wspaniały przyrząd, pozwalający się świetnie i skutecznie zrelaksować.
Większość zestawów spa zawiera różne opcje i możliwości, a używane w kąpieli wraz z solą, pachnącym mydełkiem czy zapachowymi świecami, umożliwią Ci uspokojenie nerwów i tę chwile dla siebie, której potrzebuje każdy.

Wanny są doskonałym sposobem na relaks. Sól jest naturalnym minerałem zwiotczającym mięśnie, staraj się kupić kilka soli do kąpieli. Zaleca się, aby zrobić sobie kąpiel czasami na siedząco pod prysznicem. Siedząc poczujesz się bardziej zrelaksowanym.

Relaks w sypialni
Świece zapachowe działają świetnie w każdej w sypialni. Wybierz swój ulubiony zapach i zapal w sypialni świece. Dodatkowo włącz spokojną, ulubioną muzykę albo szum morza czy lasu.
Nie musisz iść spać, aby odpocząć. Wystarczy zamknąć oczy i nie myśleć o niczym, tak długo, jak to jest możliwe.

Relaks salonie
Możesz przenieść kojącą muzykę z sypialni do salonu. Jeśli masz kominek, możesz rozpalić ogień. Ogień i odgłos trzaskającego drewna w kominku jest niezwykle kojący i powinien Cię uspokoić i ukoić Twoje nerwy.

Możesz również skorzystać z wolnego czasu, aby nadrobić zaległości w czytaniu, nawet jeśli to tylko kilka stron dziennie. Zrób sobie herbatę i dołącz do niej swoje ulubione przekąski.

Gdy znajdziesz sposób na swój relaks, staraj się by znaleźć codziennie czas dla siebie.

Komentarze  

 
0 #2 Agata 2013-09-07 07:48
Dokładnie tak, niestety jak moja córeczka śpi to ja próbuję jak najwięcej zrobić w domu i nie mam czasu na odpoczynek, prędzej znajdę chwilę na relaks przed snem, wtedy lubię usiąść z książką w fotelu, albo robię sobie długą kąpiel :)
Cytować
 
 
0 #1 Ada 2013-06-20 21:25
och, gdyby to wszystko było takie proste... :) w czasie kiedy moje maleństwo ma drzemkę w ciągu dnia to ja zazwyczaj przygotowuję obiad lub sprzątam i niestety nie starcza już czasu bym i ja mogła sobie chwilkę odpocząć... ale widok uśmiechniętej buzi wyspanego dziecka wynagradza wszystko, prawda? :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież