Google+ Google

Na upalne dni

kobietaNa wysokie temperatury, również w godzinach wieczornych, może wpłynąć w naturalny sposób, to jak ludzie przygotowują się do snu.

Organizm uwalnia ciepło przez ręce, twarz i nogi na czas snu.

Jeśli coś uniemożliwia spadek temperatury, przeradza się to w słabą jakość snu i szkodliwie wpływa na ludzki organizm, uniemożliwiając mu szybkie zaśnięcie.

Ważny jest wybór pościeli a co wielu specjalistów potwierdza, naturalne włókna są najlepsze.

Podobnie jest z materacem, jeśli materac wykonany jest z pianki lub innych materiałów syntetycznych, to ludzie powinni spróbować użyć ochraniacza na materac wykonanego z materiałów naturalnych.

Dobrą metodą na szybkie zaśnięcie w upalne dni jest trzymanie poduszki w lodówce w ciągu dnia. Oczywiście to sposób ekstremalny, ale co szkodzi spróbować?

Luźna nocna koszula (z bawełny lub jedwabiu) jest bardziej odpowiednia w gorące noce niż spanie nago, bo włókna naturalne wchłaniają wilgoć od skóry.

Jest jeszcze jedna metoda na sen w upalne noce, jeśli jesteś w szponach bezsenności powinnaś zająć się swoimi nadgarstkami i dłońmi, wkładając je na kilka minut pod kran, a następnie osuszyć i iść prosto do łóżka. To prawie zawsze pomaga.

Komentarze  

 
0 #1 Tamara 2013-08-21 08:22
Cieszę się, że te największe upały już się skończyły, bo naprawdę miałam duże problemy, żeby zasnąć i jednak wychodziłam z założenia, że im mniej mam na sobie tym będzie mi chłodniej :)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież