Google+ Google

Seks - przed czy po ślubie?

seks po slubieZastanawiacie się, czy warto poczekać z seksem do ślubu? Amerykanie też. Postanowili więc podejść do sprawy naukowo i przekonać się, czy i jak rozpoczęcie współżycia seksualnego wpływa na jakość naszych związków. Okazało się, że im później związek między mężczyzną a kobietą zostanie skonsumowany, tym lepiej nie tylko dla relacji, ale i dla jakości życia seksualnego.

Amerykańscy naukowcy przebadali 2035 par małżonków, którzy uczestniczyli w internetowej ocenie małżeńskiej. Obszerny kwestionariusz zawierał m.in. pytanie: "kiedy z małżonkiem rozpoczęliście współżycie seksualne?". Okazało się, że realcje par, które wstrzymały się z seksem do ślubu był o 22% bardziej stabilne, a ich komunikacja ze sobą lepsza o 12%. Ich satysfakcja z wzajemnych realcji okazała się także o 20% wyższa nich par, które nie czekały z seksem aż do ślubu. Okazało się także, że "wyczekany seks" smakował lepiej.

- Odkryliśmy, że ci, którzy czekają dłużej z seksem, później są bardziej szczęśliwi w sferze seksualnej. Myślę, że jest to spowodowane tym, że zdążyli się oni nauczyć rozmawiać ze sobą i zdobyli umiejętności do pracy nad kwestiami, które pojawiają się w związku - mówi autor badania, Dean Busby, profesor z Brigham Young University. Badanie udowodniło także, że pary, które rozpoczęły współrzycie późno, ale jeszcze przed ślubem osiągały tylko połowę tych korzyści.

Źródło: PAP