Google+ Google

Jakie znaczenie ma twardość materaca

Jakie znaczenie ma twardość materacaMaterac za miękki
Ciało śpiącego zapadnie się w materacu, a kręgosłup ułoży się w rozciągniętą literę C. Miednica znajdzie się o wiele niżej niż barki, co spowoduje złe krążenie, ból pleców i niewyspanie. Każdorazowa zmiana pozycji na takim materacu wymaga dodatkowej energii i wysiłku dla organizmu, a mięśnie zamiast odpoczywać, będą wciąż pracować aby zrekompensować złe ułożenie kręgosłupa. 


Materac za twardy

Materac będzie przeszkadzał w swobodnym przepływie krwi do kończyn, co zmusza osobę śpiącą do częstej zmiany pozycji. Przez to sen nie jest głęboki a ciało nie odpoczywa. Mięśnie, podczas gdy powinny odpoczywać, są zmuszone do „pracy” aby utrzymać ciało w prostej pozycji. Skutkuje to uczuciem zmęczenia po przespanej nocy, opuchnięciami oraz bólem mięśni szyi i karku.

Materac odpowiedni
Jest to materac ani nie za twardy, ani nie za miękki. Właściwa twardość materaca zapewnia anatomiczną pozycję snu (linia podwójnego S kiedy osoba śpi na wznak lub na brzuchu) i linię prostą dla śpiących na boku.

Dlatego też materac powinien charakteryzować się elastycznością punktową, by mógł dopasowywać się odpowiednio do naszego ciała. Najlepszą taką zdolność posiadają obecne na rynku materace z pianki wysoko elastyczne i lateksowe.

Co zrobić jak materac jest za twardy lub za miękki?

Niestety jeśli materac jest za miękki nie wiele można zdziałać i zalecana jest zmiana materaca. Jedyną możliwością poprawy komfortu snu, jest swoiste „zmiękczenie” materaca jeśli jest on za twardy. W sprzedaży dostępne są specjalne maty lub materace nawierzchniowe. Wybór jest także ogromny. Większość dostępnych materacy i mat nawierzchniowych na rynku jest wykonanych z pianki poliuretanowej lecz dostępne są także pianki termoelastycznej, przystosowującej się do ciała pod wpływem ciepła.

Komentarze  

 
0 #4 profile 2018-11-01 07:33
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Cytować
 
 
0 #3 Karolina 2013-02-01 09:58
A ja mam tak, że jak materac jest za twardy to nawet dwóch godzin nie mogę na nim spać, jestem cała obolała i zdecydowanie wolę miękkie materace.
Cytować
 
 
+1 #2 Ewka 2013-01-28 21:22
Kiedyś wyjechałam z narzeczonym na weekend i spaliśmy na mega miękkim łóżku, po tych dwóch nocach tak mnie bolał kręgosłup, ze nie mogłam się wyprostować! Czułam się strasznie obolała. Nie ma nic gorszego nic zbyt miękki materac.
Cytować
 
 
-4 #1 robert 2012-11-14 12:52
najważniejsze w materacu jest to by idealnie podpierał wasz kręgosłup w każdej pozycji polecam materac zdrowotny treenes
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież