Google+ Google

Problemy ze snem

Zaburzenia snu to problem bardzo wielu osób. Problemy ze snem mają zarówno starsi jak i młodsi.
Dzisiejszy pęd i szybkość życia, jakiej do tej pory ludzkość nigdy wcześniej nie odczuwała tworzą doskonałe warunki do tego, aby problemy ze snem opanowywały czas, w którym każdy powinien odpocząć po całodziennej gonitwie.
Problem ze snem niestety jest często bagatelizowany, a skutki źle przespanych nocy staramy się zniwelować kawą lub co gorsze innymi produktami energetycznymi.
W ten sposób zamykamy błędne koło i nieświadomie rujnujemy swój organizm.
Północnoamerykańscy Indianie używali "łapaczy snów", które miały odpędzać nocne koszmary i zatrzymywać dobre sny. Większość ludzi używa różnaroakich medykamentów, min.: tabletki nasenne są bardzo popularne.
Ale czy są też inne sposoby na problemy ze snem? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego portalu SenToZdrowie

 

Chrapanie

Spanie na plecach - częste chrapanie

na wznakUdowodniono iż osoby, które śpią na plecach bardzo często chrapią. Jednym z głównych tego powodów jest siła ciążenia, która powoduje to, że żuchwa i język podczas naszego nocnego snu opada do tyłu blokując gardło, otwieramy wówczas usta co powoduje chrapanie i dodatkowo wzmaga jego dźwięki. Jeśli chcesz zwalczyć tą przypadłość koniecznie zmień pozycję w jakiej śpisz.


 
Bezsenność

Spróbuj sam poradzić sobie z bezsennością

sprobuj poradzic sobieNiemal ¼ naszego młodego społeczeństwa, a szczególnie ludzie młodzi w przedziale wiekowym 18 – 25 lat mają poważne problemy ze snem. Wynika to głównie z prowadzenia nieregularnego trybu życia, jesteśmy coraz bardziej zmęczeni, zestresowani, aby nadążyć za obecnym tempem życia skracając sobie sen przeważnie uczymy się do późnych godzin nocnych, umawiamy się na długie wieczorne pogaduszki oglądamy nocną telewizję lub słuchamy muzyki

 


 

Koszmary senne

Jak radzić sobie z koszmarami sennymi u dzieci


koszmary u dzieciKoszmary występujące u dzieci to duży problem zarówno dla nich samych, jak i ich rodziców. W jaki sposób radzić sobie z takimi koszmarami sennymi? No cóż, nie jest to łatwe. Koszmary senne mogą występować już w okresie niemowlęcym i wtedy nie mamy możliwości otrzymania informacji od samego dziecka, co jest domniemaną czy prawdziwą przyczyną takich problemów ze snem.

 Lunatykowanie

Jak leczyć  lunatykowanie

lekarzNajlepszym i najskuteczniejszym sposobem leczenia lunatykowania jest kontakt ze specjalistą, ale co możemy zrobić by samemu poradzić sobie z lunatykowaniem? Wiadomo nie od dzisiaj, że mimo wielu żartów z tej przypadłości, problem jest poważny i może znacząco wpływać na samopoczucie i funkcjonowanie w ciągu dnia. Można jednak pomóc lunatykującemu. Należy przede wszystkim ograniczać ilość emocji występujących w ciągu dnia.Alergia

Jak uniknąć alergii

jak uniknac alergiiDlaczego porady dla alergików? Przewiduje się, że do 2025 roku połowa populacji Europy będzie cierpiała na ciężką lub lekką alergię. Dlatego warto uświadomić sobie, że łóżko na którym śpimy może być siedliskiem kurzu, roztoczy, grzybów i innych alergenów. Wszystkie one potęgują dolegliwości alergiczne, takie jak katar sienny, co w konsekwencji doprowadza do gorszego odpoczynku w nocy i problemów z oddychaniem.


 

Problemy z kręgosłupem
 

Jak spać z bólem kręgosłupa

jak spac z bolemPonad 60% osób w Polsce cierpi z powodu bólów kręgosłupa. Tak duża liczba osób cierpiących na dolegliwości związane z kręgosłupem co roku powiększana jest jeszcze przez osoby śpiące w niewłaściwy sposób. Biorąc pod uwagę, że mniej więcej 1/3 życia spędzamy śpiąc, właściwie przygotowane miejsce do spania jest bardzo ważne.
PAMIĘTAJMY O TERAPII