Google+ Google

Jak pozbyć się kurzu

Jak pozbyć się kurzuW dzisiejszych czasach coraz więcej z nas cierpi lub posiada oznaki alergii, przeważnie tej wywoływanej przez roztocza – maleńkie żyjątka / pajęczaki /, których nie sposób zobaczyć gołym okiem. Roztocza są mączne i roztocza kurzu domowego i właśnie te drugie najczęściej spotykane w naszych domach, utrudniają życie alergikom i często skutecznie zakłócają ich sen.Głównym czynnikiem powodującym silną alergię, są odchody roztoczy znajdujące się w powietrzu, w ciągu jednej doby roztocza mogą wyprodukować ich około 200 – 250 razy więcej niż same ważą, a żywią się kreatyną znajdującą się w naszym złuszczonym naskórku.

W naszych sypialniach roztocza najczęściej gromadzą się w pościeli, szczególnie tej wykonanej z wełny i pierza, gnieżdżą się również w tapicerowanych fotelach, makatach, dywanach, pluszowych zabawkach dziecięcych / rzadko pranych /,zasłonkach okiennych, szczególnie tych wykonanych z naturalnych włókien. Dlatego aby spokojnie zasypiać i spać zdrowym snem, musimy szczególnie zadbać o nasz i naszych milusińskich kącik sypialny.

Dlatego:
Często odkurzajmy pomieszczenia, a szczególnie sypialnię, najlepszym do tego będzie odkurzacz z filtrem wodnym lub elektrostatycznym inne takie jak np. filtry papierowe nie zatrzymują roztoczy.

Warto, a właściwie należy zamienić wszystkie kołdry i poduszki wypełnione pierzem lub wełną na wykonane z tworzyw sztucznych, ponieważ są one bardzo łatwe w praniu i szybko wysychają. Materace powleczone specjalną powłoką, Łatwo będzie nam oczyścić i pozbyć się pajęczaków.
Pościel należy prać często w gorącej wodzie, gdyż wtedy pozbędziemy się roztoczy, ponieważ giną one w wysokich temperaturach / 50 – 60 stopni /.

Nie ozdabiajmy pomieszczeń, a w szczególności sypialni dywanami, kilimami lub meblami tapicerowanymi, bo w nich najłatwiej umiejscawia się kurz, a w nim roztocza, których dość trudno się z nich pozbyć.

Pamiętajmy o tym iż bardzo często, nawet zimą należy wietrzyć pomieszczenia, a szczególnie pokoje sypialne.

Kiedy już zastosujemy się do powyższych porad na pewno znacznie zmniejszymy czynniki powodujące alergię, a tym samym zapewnimy sobie i naszym domownikom lepszy, spokojny i zdrowy sen.

Komentarze  

 
0 #1 Wika 2013-01-10 21:03
na szczęście problemy z alergią są mi obce, ale mimo to śpimy pod kołdrami ze sztucznego tworzywa, wietrzymy pokój i często odkurzamy dywan. Jak sobie pomyślę o tych małych żyjątkach... brrr!!
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież