Google+ Google

Co robić, kiedy niemowlę nie chce spać

co robić kiedy niemowlę nie chce spaćO problemie uchylania się od snu pisał w swojej rewelacyjnej książce ‘Dziecko’, amerykański pediatra Benjamin Spock. Spock był pierwszym pediatrą, który wykorzystywał psychoanalizę do zrozumienia potrzeb dziecka i dynamiki rodziny, w której się znajduje. Jego poglądy budzą dziś szereg kontrowersji – szczególnie ze strony zwolenników modnego obecnie nurtu ‘bezstresowego wychowania’. 

Alergia u dziecka

Alergia u dzieckaCo roku w Polsce powiększa się liczba dzieci – alergików, dlatego pamiętajmy, że jeżeli my rodzice jesteśmy alergikami to nasz maluch już w pierwszych miesiącach ciąży powinien być przez nas chroniony. Postarajmy się więc zmniejszyć ryzyko zachorowania naszego dziecka lub złagodzić skutki.Przyszła mama powinna już od początku ciąży stosować odpowiednią dietę, nie spożywać pokarmów, które należą do najczęściej wywołujących...

Czas snu małego dziecka

Caas snu małego dzieckaNajwiększym szczęściem młodego rodzica jest spokojny sen jego maleństwa. Pamiętajmy o tym, iż wiek dziecka określa ilość potrzebnego mu snu i tak np.
2 – 3 tygodniowy maluch potrzebuje od 16 – 18 godzin snu dziennie
3 – 7 tygodniowe dziecko potrzebuje już mniej snu o prawie 1 do 2 godzin tzn. 15 – 16 godzin
4 – 5 miesięczny od 9 – 12 godzin, ale z co najmniej 2 drzemkami w ciągu dnia

Niespokojny sen dziecka

Niespokojny sen dzieckaCzęsto bywa tak iż nasz milusiński budzi się w środku nocy, zrywa się, siada na łóżeczku cały spocony, przerażony z przeraźliwym płaczem i krzykiem. Fakt ten nie powinien niepokoić nas rodziców, gdyż u małych dzieci jest zjawiskiem normalnym, przechodzącym z wiekiem, a wynika on zazwyczaj z intensywnymi przeżyciami w ciągu dnia.Starajmy się więc nie wybudzać malucha, utulmy ponownie do snu, a zaśnie ponownie bardzo szybko i znowu będzie spał spokojnie. 

Oczekiwania rodziców (sen naszego dziecka)

Oczekiwania rodzicówNajwiększą radością, a może i zaskoczeniem dla rodziców jest przespanie przez malucha prawie całej nocy bez żadnego budzenia się nawet na nocny posiłek. Zdarza się to w pierwszych 3 - 4 miesiącach życia, jednak większość dzieci w tym wieku nadal się często wybudza.Sen dziecka regulowany jest przez mózg i w wieku 6 miesięcy struktura snu już jest podobna jest do struktury dorosłego człowieka, a więc dzieci w tym wieku mogą już przesypiać całą noc

Spokojny sen dziecka

Spokojny sen dzieckaGdy w naszej rodzinie pojawia się dziecko, często narzekamy na nieprzespane noce i pełne niepokoju dni związane z jego snem, a w zasadzie brakiem snu. Mały bobas z początku nie odróżnia nocy od dnia, przesypia około 16 godzin na dobę i często budzi się z płaczem, przeważnie wtedy, gdy czuje głód. Takie małe dziecko je często, ponieważ jego mały żołądek nie potrafi jeszcze strawić jednorazowo dużej porcji pokarmu.

Strona 2 z 2