Google+ Google

Przyczyny wybudzania się ze snu

Tuż po urodzeniu się dziecka świat „staje na głowie”, wszystko się zmienia w naszym życiu i nic już nie jest jak dawniej. Niestety tyczy się to również naszego nocnego odpoczynku. Na początku maluszek budzi się bardzo często, nawet co półtorej godziny, bo jest głodny. Z czasem, kiedy dziecko ma około 3 miesięcy może zacząć przesypiać całą noc, albo budzić się nad ranem by napełnić brzuszek i pospać jeszcze troszkę. Oczywiście do przesypiania całej nocy bardzo szybko się przyzwyczajamy. 

Jak przetrwać bolesne ząbkowanie dziecka?

fot. fredigiialphotos.netKażdy „świeżo upieczony” rodzic liczy się z tym, że nie zawsze będzie mógł wypocząć podczas nocy. Na początku jest to kwestia głodu gdyż nowo narodzony maluch domaga się jedzenia kilka razy w ciągu nocy. Z czasem dziecko zaczyna przesypiać całą noc, aż rozpoczyna się okres ząbkowania. 

Oczywiście nie wszystkie dzieci i ich rodzice cierpią z tego powodu, zdarza się, że ząbek pojawia się bezobjawowo, jednak lepiej być przygotowanym na najgorsze.

 

Co zrobić, gdy dziecko lunatykuje?

lunatykowanieZazwyczaj dzieci wraz z wiekiem wyrastają z lunatykowania, ale gdy problemy trwają zbyt długo należy nie tylko skontaktować się ze specjalistą, ale również zaleźć przyczyny i wyeliminować je z życia małego lunatyka. Dla małego lunatyka najważniejszymi rzeczami są spokojny przebieg dnia oraz wieczorne usypianie. Należy zadbać, aby lunatykujące dziecko nie miało zbyt wielu silnych emocji w ciągu dnia, nie przemęczało się. 

Jak poznać, że dziecko lunatykuje?

dzieckoLunatykowanie to często bardzo poważny problem, zaburzający prawidłowy rozwój dziecka. Popularne opinie mówią, o tym że lunatykowanie polega na nocnym chodzeniu, ale czy tylko? Nie, somnambulizm czyli lunatykowanie określa więcej czynników. W jaki sposób poznać, że dziecko lunatykuje? Najbardziej znanym symptomem jest oczywiście wstawanie z łóżka w nocy i nocne wędrówki w nieokreślonym celu.

Jak sobie radzić z koszmarami sennymi u dzieci

koszmarydzieci2Koszmary występujące u dzieci to duży problem zarówno dla nich samych, jak i ich rodziców. W jaki sposób radzić sobie z takimi koszmarami sennymi? No cóż, nie jest to łatwe. Koszmary senne mogą występować już w okresie niemowlęcym i wtedy nie mamy możliwości otrzymania informacji od samego dziecka, co jest domniemaną czy prawdziwą przyczyną takich problemów ze snem.

Koszmary senne u dzieci

koszmary dzieciWiększość dzieci w okresie nawet wczesnego rozwoju miewa problemy z koszmarami sennymi.
Są one dużym problemem również dla rodziców, którzy denerwują się złym samopoczuciem i brakiem spokojnego snu wśród swoich pociech. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Większość specjalistów wskazuje na atmosferę domową, urazy psychiczne lub przeżywanie sytuacji występujących w ciągu dnia.

Strona 1 z 2