Google+ Google

Jak przygotować „dobry” pokój gościnny?

salonJak mówi staropolskie przysłowie „gość w dom, Bóg w dom”. My Polacy mamy do gościnności pewien sentyment.
Ale jak sprawić, żeby również goście, którzy zostają na noc, poczuli się u nas wspaniale?
Na pewno podstawą jest miła i uprzejma atmosfera, pamiętać bowiem należy, że nasi goście nie są u siebie i nie będą czuć się swobodnie.

Jak urządzić idealną sypialnię?

sypialniaDobrze urządzona sypialnia to kwestia dobrego smaku. Sypialnia ma jednak wpływ na nasz sen, więc jest to również kwestia naszego dobrego samopoczucia. Na początku zajmijmy się kolorami. Kolor w sypialni możemy dobrać według naszego gustu, niemniej jednak należy pamiętać o ogólnych zasadach dotyczących doboru koloru, a mianowicie kolory dzielą się na te wywołujące spokój lub przeciwnie. W sypialni lepiej użyć kolorów stonowanych.

Sypialnia na poddaszu

sypialniaSypialnia to bardzo ważne miejsce w naszym domu.
Nie zawsze mamy możliwość aranżacji i wybrania miejsca na sypialnię, tak jak byśmy chcieli.
Czasem trafia się nam pokój z przeznaczeniem na sypialnię małych rozmiarów, a czasem naszą sypialnię musimy umieścić na poddaszu.
Czy poddasze to takie złe miejsce na naszą sypialnię.

Aranżacja okna w sypialni

Okno w sypialni jest bardzo ważne, nie tylko ze względu na światło dzienne jakie się przez nie dostaje ale również umożliwia przewietrzenie pokoju. Zaleca się by codziennie przed snem otworzyć okno i niezależnie od pory roku wpuścić swieże powietrze, znacznie to poprawia komfort naszego snu. Sypialnia jest jednym z bardziej intymnych miejsc w naszym domu dlatego tym bardziej zależy nam na zachowaniu prywatności. Mamy wiele możliwości aranżacji okna sypialnianego.

Koc - niezastąpione okrycie przez cały rok

kocKoc jest przedmiotem, który chyba każdy ma w swoim domu. Jest idealny kiedy mamy ochotę na popołudniową drzemkę, jesteśmy chorzy, ale też świetnie sprawdza się latem na piknikach czy na plaży lub w podróży. Koca używają zarówno dorośli jak i dzieci. Koc może służyć nie tylko jako okrycie, ale może być również elementem dekoracyjnym lub służyć jako narzuta na łożko. Koce dla dorosłych najczęściej spotykamy w dwóch rozmiarach 160 cm x 200 cm i 200 cm x 220 cm.

Kwiaty w sypialni

Kwiaty w sypialniSypialnia to miejsce, które powinno wprawiać nas w dobry nastrój i zapewniać spokojny sen. Osiągniemy to poprzez dobranie i odpowiednie ustawienie naszych mebli, wyposażenia łóżka, odpowiednio zamontowanego oświetlenia oraz dodatkowej właściwie dobranej dekoracji. Jednym z elementów dekoracyjnych są kwiaty. Decydując się na wprowadzenie roślin do naszego kącika sypialnego, musimy starannie przemyśleć ich wybór i nie przesadzić z ilością.

Strona 1 z 2