Google+ Google

Materac dla dziecka

materac dzieckoKupując materac dla dziecka musisz zwrócić szczególną uwagę na to jak materac podpiera jego kręgosłup. Młody organizm się dopiero rozwija i bardzo ważne jest właściwe przygotowanie go do życia. Nie jest to łatwe, bo większość objawów mówiących o niedopasowaniu materaca dziecko może nie zauważyć lub nie wyartykułować.
Dlaczego jest to tak ważne, zobaczmy…

Łóżeczko turystyczne – zbędne czy niezbędne?

lozeczkoMożna się za głowę złapać, gdy się pomyśli o ilości akcesoriów i gadżetów dla dzieci i rodziców, ale skoro już są to dlaczego z nich nie skorzystać. Zapewne nie jedni przyszli rodzice na swojej liście zakupów umieścili łóżeczko turystyczne, tylko czy na pewno jest im ono niezbędne? Zacznijmy od wyjaśnienia czym jest takie łóżeczko i czym się różni od normalnego, które wszyscy zakupiliśmy przed narodzinami naszych pociech?

Bezpieczny sen malucha

bezpieczny senZanim nasze dziecko przyszło na świat, jak każdy rodzic zastanawialiśmy się jak to będzie, czy damy sobie radę z wychowaniem potomka, czy będziemy wiedzieć co robić kiedy dziecko będzie płakało, nie będzie chciało spać lub będzie miało kolki. Oczywiście ciocie, babcie, przyjaciółki i znajome służyły dobrymi radami, ale tak naprawdę odrobina lęku pozostawała. W rzeczywistości okazało się, że maluch jest zdrowy, pięknie śpi, przybiera na wadze...

Feng Shui w pokoju dziecka

feng shui dzieckaEnergia powodowana przez Feng Shui, odpowiednio zastosowana wzmacnia i reguluje procesy życiowe, również te związane ze snem.
Dlatego zarówno dorośli jak i dzieci powinny mieć odpowiednio zaprojektowaną i urządzoną sypialnię. Feng Shui, ze względu na inny rodzaj energii dziecięcej, poleca zaplanowanie pokoju sypialnego w trochę inny sposób niż sypialni osób dorosłych.

Pościel dla dziecka

Pościel dla dzieckaJedną z codziennych, ważnych naszych czynności jest sen, który w przypadku dzieci, odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego my jako rodzice powinniśmy zadbać o jego jakość i stworzyć naszym milusińskim najlepsze warunki do nocnego wypoczynku. Oprócz odpowiedniego łóżeczka i materaca musimy wybrać właściwą pościel, w której ułożymy malucha. Przede wszystkim pamiętajmy, iż taka pościel powinna spełniać pewne warunki:

Jaki materac dla dziecka

Jaki materac dla dzieckaRodzice często stają przed dylematem – jaki materac dla naszego dziecka będzie najlepszy? Sklepy oferują nam kilka rodzajów materacy, zastanówmy się dobrze zanim dokonamy zakupu, ponieważ od tego na jakim materacu będzie spało nasze dziecko, zależy kondycja jego kręgosłupa w przyszłości. Wybór odpowiedniego materaca jest więc bardzo ważny.Często zdarza się, że rodzice wybierają pierwszy lepszy materac albo, że dziecko dziedziczy materac

Strona 1 z 2