Google+ Google

Światło w sypialni wg. Feng Shui

zarowkaOdpowiednio oświetlona sypialnia nie tylko będzie przyjemnym widokiem dla oka, ale również umożliwi spokojny odpoczynek po całodziennej męczącej wędrówce naszego umysłu i ciała.
Odpowiednia ilość i jakość światła sztucznego tak jak ilość światła słonecznego mają wymierny wpływ na samopoczucie i dobry humor każdego z nas. Dlatego tak ważną jest znajomość zasad, które pozwolą nam odpowiednio wypocząć w naszej sypialni.

Feng Shui w pokoju dziecka

feng shuiEnergia powodowana przez Feng Shui, odpowiednio zastosowana wzmacnia i reguluje procesy życiowe, również te związane ze snem.
Dlatego zarówno dorośli jak i dzieci powinny mieć odpowiednio zaprojektowaną i urządzoną sypialnię. Feng Shui, ze względu na inny rodzaj energii dziecięcej, poleca zaplanowanie pokoju sypialnego w trochę inny sposób niż sypialni osób dorosłych.

Ustawienie mebli według Feng Shui

ustawienie mebliFeng Shui jest chińską tradycją organizacji przestrzeni, dążącą do harmonii z naturalnym środowiskiem. Najbardziej intymnym i prywatnym miejscem w naszym domu jest sypialnia. Na niej to powinna przede wszystkim skupić się nasza uwaga podczas aranżacji przestrzeni domu. W sypialni odnawiamy siły po ciężkim dniu, „ładujemy akumulatory”. Bardzo ważne jest więc, aby sypialnia urządzona była w taki sposób, byśmy czuli się w niej bezpiecznie i wygodnie.

Kolory w sypialni według Feng Shui

Kolory w sypialniNajbardziej intymnym i prywatnym miejscem w naszym domu jest sypialnia. Powinna być ona subtelna, przytulana i miła, ponieważ to w niej odpoczywamy i nabieramy sił. Powinna być także zgodna z naszymi upodobaniami, powinna posiadać „duszę”, by czas niej spędzany był prawdziwą przyjemnością. Pamiętajmy, że sypialnia nie powinna być miejscem które goni za krzykliwą modą, nowoczesnymi formami dekoracyjnymi czy nienaturalnymi materiałami.

Aranżacja sypialni według Feng Shui

Aranżacja sypialni wg Feng ShuiAranżując sypialnię zgodnie z zasadami Feng Shui w pierwszej kolejności powinniśmy uświadomić sobie, że sypialnia nie jest miejscem do pracy, zabawy czy czytania. Jest miejcem do odpoczynku, miejscem gdzie nabieramy sił, relaksujemy się, jest oazą harmonii i spokoju. Pamiętajmy, że od jakości naszego snu zależy nasze samopoczucie i nastrój na co dzień. Sypialnia nie musi być duża, ważne jest aby była przytulna, zachęcająca do odpoczynku.

Strona 2 z 2