Google+ Google

Materac Hermes – Janpol

55Firma Janpol ma w swojej ofercie także bardzo prosty i jednocześnie bardzo tani materac Hermes. I to jest chyba jedyna jego zaleta – cena. Wykonany jest ze zwykłej pianki o grubości 12 cm. Nie gwarantuje więc ani dobrego dopasowania do kształtu ciała, ani prawidłowego ułożenia kręgosłupa w czasie snu.

Materac Posejdon – Janpol

82Materac Posejdon zbudowany jest z dwóch rodzajów pianki: lateksowej („rdzeń”) oraz pianki termoplastycznej (warstwy zewnętrzne). Śpi się na nim wygodnie, ponieważ materac dobrze reaguje na ciepło i na nacisk. Nasze odczucia co do prawidłowego podparcia kręgosłupa były pozytywne.

Materac Tytan – Janpol

64Materac Tytan to materac ze zwykłej pianki o grubości zaledwie 8 cm. Wydaje nam się, że taka grubość pianki nie jest wystarczająca, aby komfortowo spać. Producent dodał jeszcze płytę z kokosa po obu stronach pianki. Dzięki temu materac zyskał na trwałości, ale płyta kokosowa czyni go bardzo twardym materacem, co potwierdziły nasze testy.

Materac Vita – Janpol

86Materac Vita jest wykonany z lateksu, co sprawia, że materac ten jest trwały i wytrzymały na odkształcenia. Producent daje długą, 10-letnią gwarancję na wkład materaca. Materac jest higieniczny, gdyż lateks posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Zaletą tego materaca jest 7 stref twardości.

Materac Bahrain – M&K Foam Koło

75Materac Bahrain to materac bardzo dobrze wykonany. Użyto w nim materiałów wysokiej jakości, które według nas znacząco przyczyniają się do trwałości tego materaca. Śpiąc na tym materacu, nie odczuliśmy wielkiej różnicy w porównaniu z testami innych materacy o podobnym wypełnieniu.