Google+ Google

Materac Vita Exclusive – Selen

71Materac Vita Exclusive wykonany jest z zwykłego lateksu, który połączono z lateksem reagującym na ciepło. Pozwala to na bardzo dobre dopasowanie się materaca do kształtu ciała śpiącej osoby. Wypoczynek na tym materacu był dość przyjemny pomimo tego, że materac ten jest raczej twardy.

Materac Vita Shenergy – Selene

62Materac Vita Shenergy to materac ze zwykłej pianki połączony z pianką termoelastyczną. Testując ten materac nie mieliśmy większych uwag co do komfortu spania. Reakcja materaca na ciepło ciała ludzkiego była w normie i nie odbiegała od materacy konkurencji. Wypoczywało się na nim dość przyjemnie, jak dla nas jednak materac Vita Shenergy

Materac Avant – Sembella

75Materac Avant w naszym rankingu zebrał 75 punktów. Za zakupem tego materaca przemawiają jego właściwości antybakteryjne. Pianka, z której jest wykonany, ma porowatą strukturę i dobrze odprowadza wilgoć. Posiada także w miarę dobre parametry, gdy chodzi o elastyczność i odporność na odkształcenia.

Materac Focus – Sembella

72Materac Focus zbudowany jest z dwóch rodzajów pianki. Wkład to zwykła pianka poliuretanowa, która zewnętrznie została przykryta pianką termoelastyczną, dopasowującą się do kształtu ciała pod wpływem ciepła leżącej osoby. Materac według nas daje średnie podparcie dla kręgosłupa, a uczucie komfortu po przespaniu nocy nie było w 100% zadowalające. 

Materac Magnat – Sembella

80Materac Magnat to materac lateksowy, wyposażony w 5 stref twardości. Niestety nie mamy tu rozróżnienia na H2/H3 w twardości materaca. Podział materaca na strefy twardości zwiększa komfort wypoczynku i pozytywnie wpływa na jakość snu. Producent zadbał o wentylację materaca, nacinając go poprzecznie w czterech miejscach (miejmy nadzieję, że to wystarczy).

Więcej artykułów…

  1. Materac Zefir Aqua – Sembella