Google+ Google

Kichasz? Masz ochotę na seks

kichanieDr Mahmood Bhutta i dr Harold Maxwell, Brytyjscy lekarze zajęli się sprawą kichania po przeczytaniu informacji o mężczyźnie, który miał napady niekontrolowanego kichania, gdy tylko pomyślał o seksie.

Badania przeprowadzone na internetowych czatach pozwoliły znaleźć kolejnych 17 osób obojga płci, które miały ten sam problem. U trzech innych kichanie wiązało się z osiągnięciem orgazmu.

Zdaniem naukowców, w mózgach tych pacjentów mogą występować nieprawidłowe połączenia komórek autonomicznego układu nerwowego. Układ ten reguluje zjawiska niezależne od naszej woli - na przykład bicie serca czy poszerzanie i zwężanie źrenic. Jego włókna unerwiają zarówno nos, jak i genitalia.

Pospolitym zaburzeniem jest kichanie pod wpływem światła słonecznego - zdarza się to co czwartej osobie. Z kolei tak zwany "katar nowożeńców to uczucie zatkanie nosa podczas uprawiania seksu.

Dotychczas w literaturze medycznej odnotowano tylko jeden czy dwa przypadki kichania związanego z seksem - na przykład w roku 1972 w "Journal of the American Medical Association" opisano 69-letniego mężczyznę, który skarżył się, że po orgazmie ma ciężkie napady kichania.

Zdaniem doktora Bhutty, takie zaburzenia rzadko są opisywane, ponieważ cierpiące na nie osoby mogą być zbyt zażenowane, by informować lekarzy. Natomiast internetowe czaty, gdzie atmosfera jest swobodna, mogą ułatwić specjalistom odkrywanie wielu wstydliwych sekretów.

Agresja powodem niewyspania

złe dzieckoKażdy człowiek, jak się nie wyśpi to ma zły dzień. Jedni są wtedy upierdliwi i chodzą naburmuszeni czepiając się nie wiadomo o co, a inni po prostu odsypiają felerną noc gdzieś po kątach. Naukowcy twierdzą, że skutkiem nieprzespanej nocy może powodować agresję!

Badania nad tym zagadnieniem przeprowadzili naukowcy z Auburn University w Alabamie. Oceniali oni wpływ jakości snu na rozwój emocjonalny u dzieci - były one w trzeciej, a potem w piątej klasie szkoły podstawowej.

Na temat przebiegu snu dzieci, badacze zbierali informacje od rodziców i samych podopiecznych, a także monitorowali ruchy śpiących dzieci za pomocą specjalnych czujników, do których były one podłączone nocą.

Okazało się, że na dzieci źle przesypiane noce mają bardzo negatywny wpływ. Wykazują wtedy więcej agresji, częściej popadają w depresję, stany lękowe i mają niską samoocenę.
Zaburzone są kontakty w szkole, występuje skłonność do bijatyk i kłótni – jednym słowem wtedy nie jesteśmy do końca sobą. Dobry sen redukował te niekorzystne objawy i powodował całkowitą zmianę nastawienia do życia i otoczenia.

Wyniki te pokazują, jak istotny jest sen dla dobrego funkcjonowania człowieka. Bez snu nie jesteśmy w stanie brać udziału w życiu codziennym. Badania te przeprowadzono na dzieciach, ale skutki niewyspania dotyczą każdego.

Chroń plemniki przed telewizją

ogladanie tvMężczyźni, którzy mało ćwiczą i często oglądają telewizję mają mniej plemników - przekonują badacze amerykańscy na łamach "British Journal of Sports Medicine".

Specjaliści z Harwardzkiej Szkoły Zdrowia Publicznego twierdzą, że ślęczenie przed ekranem telewizora przez 20 godzin w tygodniu jest szkodliwe dla plemników - ich liczba spada wtedy o 44 proc., choć - przyznają naukowcy - nadal jest wystarczająca, by doszło do zapłodnienia. Odwrotnie działa wysiłek fizyczny. Wystarczy ćwiczyć 15 godzin tygodniowo, by wytwarzanie plemników się zwiększyło aż 73 proc. Sugerują to obserwacje 189 studentów Nowego Jorku w wieku od 18 do 22 lat.

Dr Allan Pacey, androlog z Uniwersytetu w Sheffield, w wypowiedzi dla BBC News tłumaczył, że również zbyt intensywne uprawianie sportu może pogorszyć płodność. Sugerują to wcześniej przeprowadzone badania.

Wniosek badaczy jest zatem taki, że wszystko jest dobre dla mężczyzn, zarówno oglądanie telewizji, jak i sport, lecz w umiarze. Przynajmniej jeśli chodzi o płodność. Siedzący tryb życia (np. częste oglądanie meczów piłki nożnej), jest jednak najbardziej niekorzystny, zarówno dla zdrowia, jak i dla płodności.

Przełomowa poduszka na rynku polskim

Już niedługo na polski rynek wejdzie poduszka KATE micro-climate.

Zastosowana przełomowa i nowatorska technologia, znana z takich krajów jak USA czy Niemcy, w połączeniu z zachowaniem najwyższych standardów produkcji, może okazać się HIT-em również na naszym rynku.

Jak twierdzą producenci, naturalne materiały oraz specjalna konstrukcja i nieodkształcalne wypełnienie, pozwolą na wygodne korzystanie z poduszki przez wiele lat.
Poduszka jest dwustronna, co dodatkowo wpływa na higienę snu.
Podstawowe plusy tej poduszki, jak podkreśla producent, to wygoda snu, wytrzymałość oraz brak dyskomfortu w każdej z pozycji snu.
Ponadto poduszka pozwala wygodnie wyspać się osobom miewającym problemy ze snem czy bólami głowy a specjalnie zaprojektowana poszewka oraz wkład bawełniany zapewniają doskonały komfort i odprowadzanie potu podczas snu, dzięki czemu powstaje mikro-klimat umożliwiający długi i spokojny sen.

Poduszka jest produkowana w jednym uniwersalnym rozmiarze 50x60 cm.
Plusem poduszki ma być też atrakcyjna cena.

Według producenta ma to być najwygodniejsza i najlepsza poduszka dla osób cierpiących na nie wysypianie się, na naszym rynku.

Nasz portal jako pierwszy w Polsce dostał możliwość przetestowania i sprawdzenia w praktyce jak poduszka KATE micro-climate zachowuje się podczas snu i czy faktycznie wpływa pozytywnie na sen.
Już niedługo na naszym portalu pojawi się test poduszki KATE micro-climate.

Zapraszamy do zapoznania się z testem.

Jedzenie, sen czy seks?

facetCzy mężczyźni rzeczywiście myślą o seksie co 7 sekund? Naukowcy zaprzeczają. W istocie to tylko stereotyp!
Według badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców na grupie studentów różnej płci, seks nie zajmuje wcale czołowej pozycji w męskim mózgu. Znacznie ważniejsze są sen i jedzenie. Nie zmienia to jednak faktu, że mężczyźni myślą o seksie średnio 18 razy dziennie, zaś kobiety jedynie 10 razy.
Badania wykazały, że mózgi kobiet i mężczyzn są zdecydowanie odmienne. Zaspokajanie podstawowych potrzeb zaprząta męskie głowy częściej niż kobiece. Mężczyznom łatwiej przychodzi rozpoznawanie u siebie stanu: zmęczenie, podniecenia czy głodu, niż kobietom.