Google+ Google

Modne kolory ścian 2013

kolorySpecjaliści z Benjamin Moore przygotowali propozycje kolorów farb, które będą najmodniejsze w 2013r..

Pierwsza propozycja to zestawienie pięciu odcieni z różnych rodzin kolorystycznych, które możemy swobodnie ze sobą łączyć. Dzięki śmiałemu łączeniu kolorów z wzorami dekoracyjnymi, pozyskamy przyjemny klimat w nowym wnętrzu. Ciemnym kolorem w proponowanym wykazie jest granat, który stanowi olśniewające tło dla mebli utrzymanych w jasnej kolorystyce. Do modnych jasnych kolorów 2013 r. zaliczono zgaszony żółty oraz subtelny kolor kremowy. Uzupełnieniem palety jest lekko cukierkowy koralowy oraz beżowy.

Kolejne propozycje modnych kolorów wnętrz według Bejamin Moore to czekoladowy brąz, który świetnie komponuje się z mglistą szarością oraz biel.

Nowoczesnym osobom z pewnością spodoba się paleta orzeźwiających kolorów i zaskakujących kontrastów, które budują we wnętrzu chłodną, nowoczesną atmosferę. Tworzą ją takie modne kolory jak morski granat, złocisty żółty, kolor oliwkowy i przydymiony jasnozielony. Paletę uzupełnia złamana biel, która efektownie kontrastuje z pozostałymi odcieniami. Może ona pełnić rolę koloru przewodniego, jak i akcentu kolorystycznego w aranżacji.

Kolory, które kojarzą się z wiosną również dołączyły do grupy modnych kolorów ścian 2013 r., czyli orzeźwiające odcienie, inspirowane naturą. Takie kolory ścian rozświetlą wnętrze i pozwolą stworzyć w nim atmosferę do relaksu. Najmodniejsze kolory ścian w 2013 roku to m.in. trawiasty zielony, subtelna zieleń polnych kwiatów, ciepła biel, zgaszony błękit oraz optymistyczny żółty.

Czujnik monitorowania snu

czujnikNaukowcy opracowali system monitorowania tętna, bicia serca, oddechu i ruchów sennych, którego czujniki montowane są w materacu na łóżko. System ten pozwala wykryć m.in. bezdech senny - informuje magazyn "Technology Review".

Coraz bardziej powszechne urządzenia do badania tętna, serca czy snu wymagają czujników montowanych w ubraniu, bieliźnie lub np. zegarkach. Tymczasem naukowcy pracujący dla amerykańskiej firmy technologicznej Bam Labs skonstruowali system do monitorowania tętna, oddechu i ruchów sennych z czujnikami nie wymagającymi jakiegokolwiek kontaktu z badanym. Są one bowiem wszywane w materac.

Jak powiedział „Technology Review” Richard Rifredi, prezes zarządu i szef technologiczny Bam Labs, system, nazwany Touch-free Life Care (TLC), jest prosty w użyciu – wymaga tylko włączenia po położeniu się użytkownika do łóżka. Wszystkie dane są przekazywane bezprzewodowo jako usługi webowe poprzez internet i specjalną aplikację dostępną spod przeglądarki WWW.

Czujniki są montowane w cienkim materacu, podobnym do tych, które są używane na siłowniach lub na wycieczkach. Materac jest nadmuchiwany. Czujnik w lewym górnym rogu kontroluje mikrozmiany ciśnienia powietrza w materacu spowodowane przez bicie serca użytkownika. Inne czujniki w podobny sposób odczytują oddech, zaś umieszczone na środku monitorują ruch, oceniając po nim fazę snu.

Góra śmieci na Księżycu

smieciDwie amerykańskie sondy, które kilka dni temu rozbiły się o powierzchnię Księżyca, to tylko niewielki dodatek do długiej listy śmieci, jakie na srebrnym globie zostawili ludzie. Specjalne zestawienie zamieszcza amerykański tygodnik Atlantic.

Sondy GRAIL rozbiły się o Księżyc zgodnie z planem, nie było bowiem co z nimi zrobić. Wzbogaciły one długą listę odpadów, jakie od chwili pierwszego lądowania ludzie zostawili na powierzchni Księżyca. Łącznie jest ich ponad 170 ton - pisze Atlantic.

Są to pozostałości po 70 statkach kosmicznych, pięć amerykańskich flag, dwie piłki do golfa, kilka oszczepów i dwanaście par butów. Do tego koce, ręczniki, brudne chusteczki i puste opakowania po kosmicznym jedzeniu. Jest też aluminiowa figurka upamiętniająca tych astronautów, którzy zginęli podczas misji.

A o tym, że człowiek to tylko człowiek, przypomina także 96 torebeczek z ludzkimi odchodami - dodaje Atlantic.

Wylecz grypę seksem

grypaMedia rosyjskie wskazują jakie są najlepsze sposoby na grypę. Oprócz popularnego czosnku naukowcy proponują również oddaniu się odrobienie przyjemności w łóżku. 

Od dawna wiadomo, że seks wpływa pozytywnie na człowieka, dlatego też nie powinno dziwić, że wzrasta wtedy poziom odporności w organizmie człowieka.

W czasie seksu wzrasta liczba fagocytów, komórek wyspecjalizowanych w zwalczaniu intruzów w organizmie. Po orgazmie dwukrotnie. 

Dlatego niech zmęczenie wywołane chorobą nie wpływa na izolację od najbliższych nam osób tylko na aktywne spędzenie czasu w łóżku uprawiając seks.

 

 

Odespać tydzień

spanieNajpopularniejszym mitem, który ma bardzo wielu zwolenników, jest teza, według której niewyspanie można nadrobić na przykład poprzez przespanie całej soboty. Jest to w większości nieprawdą. Dlaczego więc ten mit dalej trwa w naszej świadomości? Otóż tak naprawdę niewiele osób sprawdza czy to naprawdę działa. W tygodniu obiecujemy sobie przespanie całej soboty, ale gdy ta nadchodzi, poświęcamy czas na różne obowiązki albo po prostu rozrywkę. Jak więc jest z tym niewyspaniem i uzupełnianiem braków w weekend? Owszem, brak snu można w pewien sposób uzupełnić, ale nie za pomocą całodziennej „sesji”. Każdy z nas miał chyba w życiu sytuację, w której przespał 12 godzin, a mimo to był niewyspany. Dlatego, jeśli chcemy nadrobić brak snu, powinniśmy rozłożyć to na godzinne czy dwugodzinne drzemki w ciągu kilku dni. Skuteczność tej metody potwierdzają między innymi badania przeprowadzone przez Brigham And Women’s Hospital w Bostonie.