Google+ Google

Pomóż sobie pokonać zmęczenie

zmeczenieZ  obecnie przeprowadzonych badań wynika, że co 6 pacjent zgłaszający się do lekarza narzeka na ciągłe zmęczenie, na ogół częściej skarżą się kobiety niż mężczyźni. Są to przeważnie ludzie młodzi w przedziale wiekowym od 28 – 35 roku życia.Ogromne tempo życia, liczne stresy np. nieustanne zagrożenie utraty pracy, powodują to iż pracujemy od świtu do nocy, zapominamy o właściwym i regularnym odżywianiu...

Bezpieczna pozycja do snu w czasie ciąży

Jeśli do tej pory Twoją ulubioną pozycją do spania było leżenie na brzuchu lub na wznak to niestety nadszedł czas by to zmienić. Oczywiście nie trzeba wprowadzać tych zmian od pierwszych tygodni ciąży, w pierwszym trymestrze nie ma znaczenia w jakiej pozycji odpoczywasz. Z czasem, rosnący brzuszek uniemożliwi leżenie na brzuchu, bo przecież nie da się wypocząć leżąc na piłce. Spanie na plecach nie jest zalecane ze względu na ucisk powodowany przez rosnącą macicę

Pozycje wspomagające lepszy sen

pozycje senSpokojny i lepszy sen to jeden z warunków naszego zdrowia. Jeżeli twój sen jest niespokojny, często podczas niego się wybudzasz, na początek zmień i wybierz jedną z niżej podanych pozycji dla siebie, która zapewne przyczyni się do spokojniejszego i lepszego twojego snu.
– NA WZNAK
To pozycja najbardziej odpowiednia głównie dla osób posiadających zdrowy kręgosłup.

Jak nie zasnąć za kierownicą

Jak nie zasnąć w samochodzieJadąc samochodem w długą podróż, musimy starannie zaplanować kilka postojów pozwalających nam na zrelaksowanie się i odpoczynek, który jest niezbędny do bezpiecznej jazdy. Pamiętajmy o tym, że podróżując szczególnie nocą, monotonna jazda powoduje zmęczenie i senność kierowcy. Senny kierowca, tak jak kierowca po spożyciu alkoholu staje się poważnym zagrożeniem dla siebie i innych uczestników drogi.

Konsekwencje zaburzeń snu

zaburzenia snuZaburzenia snu to problem, z którym ma problem więcej osób, niż się nam wydaje. Niestety jest on często bagatelizowany, a skutki źle przespanych nocy staramy się zniwelować kawą lub co gorsze innymi produktami energetycznymi. W ten sposób zamykamy błędne koło i nieświadomie rujnujemy swój organizm. Czy warto? Co stwierdziły badania na temat niewystarczającej ilości snu:

Drzemka

DrzemkaDrzemka, czyli popołudniowy, krótki wypoczynek, na ogół nie jest związany z nocnym, głębokim snem. Jest to pierwszy sen, który pomaga zmniejszyć zmęczenie, znacznie poprawia nasze działania w czasie dnia i zwiększa jakość naszej pracy.
W czasie lekkiej drzemki wcale nie musimy spać, wystarczy położyć się na kilkanaście minut, aby się zrelaksować i wstać odświeżonym, wypoczętym, pełnym werwy do dalszej pracy.