para, sen, przytuleni

Jak spać razem i się wyspać?

W łóżku

Do tej pory nie ustalono jednej, fachowej opinii na temat tego czy spać razem z osobą, którą kochamy czy osobno? Zdania są podzielone, ale my preferujemy sen z partnerem/ką.

Niewątpliwie dzięki spaniu razem wzmacnia się nasze poczucie więzi w związku. Zasypianie i wstawanie razem może być przyjemne. Oczywiście we dwoje łatwiej się zrelaksować, co jest kluczowym elementem dobrego snu.

Niestety często się zdarza, że oboje lub jeden z partnerów, wstając rano nie czują się wyspanymi. Co więc zrobić, żeby się wysypiać razem?

Najważniejszą rzeczą jest sypialnia, spokojne kolory, korzystne otoczenie i ustawienie mebli, dobrze przewietrzona przestrzeń, to czynniki wpływające na korzystny sen.

Równie ważną rzeczą jest odpowiedni materac. Ważne, aby był jeden materac, odpowiednio szeroki dla dwóch osób i oczywiście odpowiednio wygodny. W uzyskaniu odpowiedniej elastyczności materaca obojgu partnerom pomogą dobrze dobrane stelaże.
Pamiętajmy, że niewygodne łóżko wykreuje dyskomfort, uniemożliwiający smaczny sen.

Kołdrę należy dopasować do szerokości łóżka, pamiętajmy, że jej rozmiar będzie miał kluczowe znaczenie, gdy będziemy w nocy oboje chcieli przykryć się nią szczelnie. Lepiej mieć ją szerszą lub używać dodatkowej kołdry lub koca.

Najlepiej, gdy dwie osoby usypiają razem. Jeśli jednak jest to niemożliwe pamiętajmy o tolerancji i nie budzenia partnera, gdy sami kładziemy się do łóżka.
I odwrotnie, gdy któraś z osób wstaje wcześniej niech stara się nie budzić partnera.

Oczywiście występują też większe problemy typu bezsenność, czy chrapanie.
W takich przypadkach zawsze pomaga wizyta u specjalisty, możecie też zapoznać się z naszymi poradami w tej kwestii, które można znaleźć na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *