sypialnia, łóżko, stolik, oświetlenie

Jak urządzić idealną sypialnię?

Sypialnia

Dobrze urządzona sypialnia to kwestia dobrego smaku. Sypialnia ma jednak wpływ na nasz sen, więc jest to również kwestia naszego dobrego samopoczucia.

Na początku zajmijmy się kolorami. Kolor w sypialni możemy dobrać według naszego gustu, niemniej jednak należy pamiętać o ogólnych zasadach dotyczących doboru koloru, a mianowicie kolory dzielą się na te wywołujące spokój lub przeciwnie.
W sypialni lepiej użyć kolorów stonowanych.

Poza kolorem ścian nie zapomnijmy o suficie, pomalujmy go na delikatny stonowany kolor, jaśniejszy niż ściany co pozwoli nam na optyczne obniżenie go, tworząc bardziej intymną atmosferę w sypialni.
Można też dodać dekor lub elementy architektoniczne, tak aby urozmaicić sufit a jednocześnie ocieplić pomieszczenie.

Umebluj swoją sypialnię, tak aby wyglądała elegancko, ale prosto. Nie wstawiaj zbyt dużej ilości mebli do sypialni. Zostaw jak najwięcej przestrzeni szczególnie w okolicach łóżka. Wybierz stoliki nocne, lampki lub ewentualnie krzesło. Akcesoria meblowe powinny być w liczbie minimalnej. W sypialni ważną rzeczą jest wolna przestrzeń.
Wszystkie mniejsze przedmioty trzymaj zamknięte, tak aby nie wprowadzać chaosu do sypialni.

Wyposaż swoją sypialnię w eleganckie i luksusowe materiały do snu. Kołdra, prześcieradło, poszewki powinny być nie tylko dobrej jakości, ale również powinny cieszyć oko swoim wyglądem.

Stwórz miłą atmosferę poprzez odpowiedni dobór firanek i zasłon okrywających okno. Lekko wpadające, ale przyciemnione światło stworzy poczucie intymności i przyjemnie otuli w niej odpoczywających.
Poza światłem dziennym, zadbaj o właściwe oświetlenie dodatkowe.

Sypialnia powinna być bramą do odprężenia umysłu, miejscem, w którym czujemy się zrelaksowani.
To my musimy urządzić sypialnię i to nasze zdanie będzie liczyć się najbardziej.
To ważne, żeby czuć się w sypialni wyjątkowo a rano wychodzić z niej wypoczętym i pełnym energii, którą można spożytkować w ciągu dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *