dziewczyna, łóżko, książka

Jak zrelaksować się przed snem?

Przed snem

Często zdarza się, że pomimo wczesnego położenia się do łóżka, długo nie możemy zasnąć. Codzienny pęd, brak czasu, pędzące problemy finansowe związane z kryzysem powodują nasze zdenerwowanie i brak możliwości zrelaksowania się przed snem, co powoduje często nieprzespane noce.

Co zrobić, aby problemy dnia nie wpływały na nasz sen, jak się zrelaksować przed snem?

Zaplanuj godzinę, o której chcesz położyć się do łóżka z minimum 15 minutową przerwą na odprężenie.
Jeśli czujesz zdenerwowanie, przed snem zrób sobie zioła lub napij się herbaty czy ciepłego mleka, odpręż się pijąc te napoje, nie myśląc o właśnie mijającym dniu.
Na ten czas postaraj się nie myśleć o pracy czy problemach. Pomyśl o czymś miłym lub neutralnym. Możesz wyobrażać sobie to lubisz robić w wolnym czasie.
Możesz też nie myśleć o czymś konkretnym lub myśleć o tym, że jesteś bardzo zmęczony, co pomoże Ci szybciej zasnąć.

Z drugiej strony; nie jedz zbyt dużo tuż przed położeniem się do łóżka, nadmierne trawienie może uniemożliwić Ci szybkie zaśnięcie.
Japońskie badania wskazały, że używający przed snem komputera, spędzający przed nim powyżej 3 godzin bezpośrednio przed snem, mieli aż w 54% większy problem z zasypianiem i czuli się bardziej niewyspanymi.
Dlatego nadmierne korzystanie z komputera czy innych urządzeń wywołujących gwałtowne emocje jest niewskazane przed snem.

Najważniejsze jest przekonanie o tym, że sen jest nam potrzebny i psychiczne nastawienie się na szybkie zaśnięcie. Takie przekonanie, nawet jeśli od razu nie da nam oczekiwanego efektu, po kilku nocach odmieni na pewno porę naszego zasypiania.
Przecież to nasz umysł decyduje kiedy i jak zaśniemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *