biała poduszka

Jaka powinna być idealna poduszka?

Poduszki

Wygodna poduszka do spania to często kwestia tego jak będzie wyglądał nasz następny dzień, czy wstaniemy wypoczęci bez bólu głowy czy kręgosłupa, czy wręcz odwrotnie.

Dlatego warto wydać kilka złotych więcej, aby kupić właściwą poduszkę.

Oczywiście dobra jakość nie zawsze idzie w parze z ceną, niemniej jednak w dalszym ciągu cena jest wykładnikiem jakości.

W Polsce jest wielu producentów i jeszcze więcej dystrybutorów poduszek.
Niestety często jakość sprzedawanych produktów znacznie odbiega od naszych oczekiwań.
Na co więc należy zwrócić uwagę kupując poduszkę?

Oczywiście ważną kwestią jest wybór producenta i najlepiej jeśli specjalizuje się on tylko i wyłącznie w produkcji poduszek, co gwarantuje nam najwyższą jakość i dbałość o szczegóły.

Wielu sprzedawców oferuje poduszki do spania na boku, plecach, czy brzuchu, reklamując, je jako najwłaściwszy wybór dla pozycji w jakiej śpimy.
Ale przecież większość osób śpi w różnych pozycjach, często zasypiając w jednej pozycji a w nocy „testując” jeszcze inne. Dlatego możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa uznać takie stwierdzenia za zwyczajny chwyt marketingowy.
Ważne natomiast, aby poduszka swoją budową i wkładem dostosowywała się do różnych pozycji snu, dając poczucie wypoczęcia i wygody.

Poduszka musi mieć na tyle elastyczne wypełnienie i kształt, aby odpowiednio podpierać górną częścią kręgosłupa.
Wielu producentów oferuje tzw. poduszki o kształcie anatomicznym, my jednak preferujemy klasyczny i bardziej uniwersalny kształt. Taki kształt umożliwia wygodny sen w różnych pozycjach a dodatkowo odczuwamy większą przyjemność podczas zasypiania, lekko wtulając się w taką poduszkę.

Wypełnienie powinno być higieniczne, ale przede wszystkim powinno dopasowywać się do kształtu głowy i karku zapobiegając napięciom mięśni.
Dzięki temu podczas snu będziemy odpoczywać i następnego dnia wstaniemy bez bólu głowy.
Wypełnienie poduszki nie powinno być zbyt miękkie, a tym bardziej zbyt twarde.
Dobrze, aby wypełnienie było hipoalergiczne a jeśli przy okazji pozostałe półprodukty, z których wykonana jest poduszka są naturalne możemy mieć pewność, że snu nie zakłóci nagły napad kaszlu czy kataru alergicznego.
Najlepszym tego typu wypełnieniem jest granulat silikonowy, który powinien posiadać odpowiedni certyfikat Oeko-Tex.

Dobrze, aby poduszka była dwustronna, bo gdy jedna strona „pracuje” druga „odpoczywa”.

Ponadto ważną kwestią jest redukcja potliwości, która w olbrzymim stopniu wpływa na nasze samopoczucie podczas snu i wysypianie się jako takie.
Są już na rynku poduszki tworzące tzw. mikroklimat, umożliwiający praktycznie całkowite odprowadzanie potu. Warto wybrać taką poduszkę.

Wielu producentów sugeruje, że ich poduszki posiadają niezwykłe możliwości, dzięki różnym „kosmicznym” materiałom. Zazwyczaj jednak takie stwierdzenia nie mają pokrycia w rzeczywistości, ale za to pozwalają uzasadnić niezwykle wysoką cenę.

Pamiętajmy o tym, że nie wszystko złoto co się świeci a poduszka powinna przede wszystkim spełniać swoją rolę, posiadając głównie te cechy, które wymieniliśmy powyżej.

W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *