marzenie, sen, dziewczynka, kraina snu

Jakie jest znaczenie snów?

Aktualności

Psychologiczne znaczenie snów jest trudne do interpretacji.
Jedną rzeczą do rozważenia jest to, że marzenia są fizjologicznymi zdarzeniami, które nie wiążą się tylko z mózgiem, ale w różnym stopniu, dotyczą całego ciała.

Sny pomagają przywrócić równowagę ciała i chemii mózgu, ale niekoniecznie oferują wiele spostrzeżeń na temat ich interpretacji.

Jednak większość badaczy zgadza się, że treści snów mogą mieć znaczenie dla danej osoby. Mówią, że znaczenie snów należy interpretować w kontekście życia człowieka, być może z pomocą kogoś – specjalisty w analizie psychologicznej.

Osoby zainteresowane dodatkowymi informacjami na temat ich marzeń powinny rozpocząć od prowadzenia dziennika snu. Techniki są różne, ale głównym punktem jest utrzymanie dziennika w pobliżu łóżka, aby zanotować szczegóły snów jak najszybciej po przebudzeniu, bez względu na sposób; pisząc o przypadkowych obrazach lub całym ciągu wydarzeń, jakie się wyśniły.
Następnie z takim dziennikiem należy zgłosić się do specjalisty, który patrząc na stronę psychologiczną i po wnikliwym wywiadzie na tematy dotyczące osoby zainteresowanej, jest w stanie właściwie zinterpretować „przesłania” zawarte w snach.

To nie jest magia czy czary, ale jak podaje większość badaczy, sny są odzwierciedleniem pragnień, przeżytych wydarzeń czy wymyślonych sytuacji, które tworzy mózg.

Co ważne, każdy człowiek jest producentem swoich własnych pragnień i jego sny są tego odzwierciedleniem. Więc wydaje się zasadne pytanie czy sny można interpretować uniwersalnie.
Otóż wbrew pozorom, okazuje się, że jest to możliwe.
Po prostu część znaczeń snów może być interpretowana zgodnie z ogólną ludzką „potrzebą”. Pewne elementy są dla ludzi wspólne i ludzkość interpretuje je podobnie.

Pamiętać jednak należy, że każdy człowiek ma swoją własną historię i przyszłość, dlatego interpretacja snów powinna mieć oddźwięk indywidualny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *