relaks, olejki, kosmetyki

Kąpiele wspomagające zaśniecie

Przed snem

Jednym z wielu sposobów wspomagających zasypianie są aromatyczne kąpiele zażywane tuż przed snem.
Naukowcy zajmujący się badaniem tej sfery naszego życia już dawno udowodnili, że znacznie przyspieszają one nasze zaśnięcie i zapewniają spokojniejszy sen.

Terpentyny wchodzące w skład olejków eterycznych dodanych do naszej kąpieli doskonale przenikają przez naszą skórę, działają one uspakajająco i stymulująco.

Jednak zawsze należy pamiętać o tym, by nie brać kąpieli zaraz po spożyciu wieczornego posiłku, jak również o tym, że osoby cierpiące na zaburzenia układu krążenia powinny unikać pewnego rodzaju olejków eterycznych i w tym temacie należy zawsze przed ich zastosowaniem zasięgnąć porady lekarza.

Olejki eteryczne dodawane do kąpieli, które niejednokrotnie sprawdziły się przy szybkim i spokojnym zasypianiu to olejki zawierające np.; algi morskie, melisę, geranium czy kwiaty pomarańczy, mogą być one stosowane zarówno pojedynczo jak i w mieszankach.

Doskonale niwelujące nasze stany depresyjne zakłócające sen, są olejki zawierające wyciąg z jałowca, geranium lub liści wawrzyna.

Działanie uspakajające jak i odprężające posiadają również olejki z wyciągiem z róży, cedru i geranium.

Przygotowując kąpiel całego ciała, pamiętajmy o tym by temperatura wody nie była wyższa od 36 stopni C. Do wody przygotujmy 50 kropli wybranego olejku eterycznego rozpuszczonego 2-3 łyżkach letniego mleka i wlejmy do wanny.
Taka kąpiel nie powinna trwać więcej niż 20 minut.

A gdy z jakiegoś powodu nie możemy lub nie chcemy zażyć kąpieli całego ciała spróbujmy kąpieli samych stóp.
Są dwa rodzaje takiej kąpieli, obie dość skuteczne

Kąpiel z rosnącą temperaturą wody:
Do miski należy wlać letniej wody i trzymać w niej stopy przez około 20 minut, po tym czasie zwiększamy temperaturę wody ( dolewamy wody gorącej ) do 36-38 stopni C i trzymamy w niej stopy jeszcze około 10 -15 minut po tym czasie w miarę szybko kładziemy się spac.

Naprzemienna kąpiel stóp:
Kąpiel ta polega na zanurzeniu stóp do wody o temperaturze około 38 stopni C,oczywiście cały czas używamy do tych kąpieli oleju eterycznego, na około 10-15 minut, a następnie zchładzamy stopy w drugiej misce zawierającej zimną wodę przez 20 sekund.
Czynność tą powtarzamy 2 – krotnie.


jaJeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jaki materac warto używać, czy jaka poduszka jest najwygodniejsza do spania lub po prostu o tym jak spać spokojnie
Dołącz do Kinga Bańcer na Google+

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *