laptop, noc, chłopak

Komputer wróg snu

Aktualności

Budzicie się niewyspani? Czy zastanawialiście się chociaż przez chwilę co robiliście przed snem? Za problemy ze snem, a także obniżoną jakość snu odpowiedzialny jest komputer. Przedmiot, który jest niemal w każdym domu i często używany nadmiernie szczególnie przed snem.

Japońscy naukowcy z Uniwersytetu w Osace dowodzą, że osoby, które używają komputera przed snem śpią zdecydowanie gorzej od osób, których czas snu jest taki sam, ale nie używały komputera ani laptopa. Osoby te śpią płycej i często budzi ich każdy nowy dźwięk z toczenia, a rano są niewyspani.

Zgodnie z badaniami 54% respondentów, którzy spędzali 3 godz. przed snem przed komputerem stwierdziło, że są niewyspani. Mniejsza grupa, bo już tylko 29%, zadeklarowała niewyspanie w momencie, gdy bezpośrednio 1,5 godz. przed pójściem spać siedziała przy komputerze.

Jak widać, to urządzenia elektryczne wpływają na jakość naszego snu. Jeżeli przed snem zrezygnujemy ze spędzania czasu przed komputerem czy przy laptopie, to sen zdecydowanie się polepszy. Unikniemy problemów najpierw z zaśnięciem, a później z porannym niewyspaniem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci i młodzież, która spędza długie godziny przed komputerem.

Zachęcamy do wyciszenia się przed pójściem spać i zrezygnowania z wyżej wymienionych przyzwyczajeń na rzecz książki czy relaksującej kąpieli.

Przeczytaj też:

Sen po seksie
Bądź zdrowszy, śpij sam
Śpiochy w oczach
Brak snu zwiastuje Alzheimera?
Pobudzająca moc fioletu
Czy Ty też masz taki problem?
Wykłady z chrapania. Co to da?

{jcomments on}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *